Sinema :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...The.Babadook - 2014

30 Kasım 2014 Bu içerik 1.334 kez okundu.


Kocasını 6 yıl önce kaybeden ve bu süreçte oğlu Samuel'ı yalnız büyüten Amelia, bir gün oğlunun kitapları arasında Mister Babadook adlı esrarengiz bir masal kitabı bulur. Kitabı okuduktan sonra, Samuel rüyasında Badabook canavarını gördüğünü söyler. Bu günden itibaren esrarengiz şeyler yaşanmaya başlar. Amelia kitabı yok ettikçe gizemli kitap bir şekilde yeniden belirmeye başlar. Öte yandan Samuel'ın kabusları gittikçe şiddetlenmeye, bu durum Amelia'yı da derinden sarsmaya başlayacaktır. Hem Amelia'nın hem de Samuel'ın kabuslarını süslemeye başlayan gizemli Badadook gerçek olabilir mi?
Yönetmenliğini ve senaristliğini Jennifer Kent'in üstlendiği film, yavaş yavaş dengesizleşen ve karanlığa çekilen oğlunu geri kazanmaya çalışan Amelia'nın, oğlunu etkileyen doğaüstü bir varlıkla giriştiği mücadeleyi ele alıyor. Filmin başrollerinde Essie Davis ve etkileyici performansıyla adından söz ettiren çocuk oyuncu Noah Wiseman yer alıyor!

The Babadook is a 2014 Australian horror film, written and directed by Jennifer Kent, and produced by Causeway Films. It is based on the short film MONSTER, also written and directed by Jennifer Kent in 2005. The film was shown at the 2014 Sundance Film Festival to critical acclaim.[2][3] Production costs were primarily provided by Screen Australia and the South Australian Film Corporation (SAFC), but Kent also raised US$30,071 on the crowdfunding platform Kickstarter.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b