Ne nedir :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Takım mendil katlama modelleri

06 Aralık 2014 Bu içerik 6.992 kez okundu.


Erkek şıklığını tamamlayan aksesuarlar kadınlara sunulan seçeneklerden azdır. Ancak erkek giyiminde, erkeğe özel bir parça vardır ve asla demode olmaz. Cep mendilleri. Klasik giyimde ayrı bir yeri olan bu küçük ama önemli ayrıntı erkek şıklığının tamamlayıcı unsurlarında biridir. Ön plana çıkmak, dikkat çekmek için abartılı bir gömleğe ihtiyacınız yok. Biraz farklılık katmak için cep mendillerini kullanabilirsiniz.

Zira mendillerin üzerindeki ince bir desen ya da baskıyla aşırıya kaçmadan kıyafetinize zenginlik katabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan en popüler mendil katlama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Mendil Katlama Yöntemleri

Üç uçlu
Cesur erkekler içindir. Zarif ve keskindir, ancak yapmak için çok zaman harcamış gibi görünmek de istemezsiniz.
Nasıl katlanır: İpek bir mendili üçgen yapıyormuş gibi katlayın ama tam bir şekilde ikiye katlamayın. Onun yerine iki tane yan yana uç çıkarın. Şimdi de üçüncü ucu oluşturmak için katlanmış kenarın sol tarafını yukarıdaki uçların sağ tarafına getirin. Ardından katlanmış kenarın sağ kısmını sol tarafa uzatın

Yuvarlak yastık
Cep mendili kullanmanın zarif ama üç uçlu görüntüden daha rahat halidir.
Nasıl katlanır: Mendili ikiye katlayın ve katlanmış kenarı yuvarlayın, böylece yarım ay şeklinde bir görüntü elde edersiniz. Cebin içine sıkıştırın ve dışarıya çıkın.

Kare katlama
Klasikleşmiş bir mendil katlama şeklidir.

Nasıl katlanır
Sert pamuklu ya da pamuk/keten bir mendil kullanın. İkiye ve daha sonra tekrar ikiye katlayın. Her katlayışta kenarları ütüleyin. Mendilin bir buçuk santimetresi görünecek şekilde dümdüz cebinize sokun ya da eğerek çapraz bir şekilde kullanın.
Erkeklerin biz hanımlar kadar aksesuar şansı yok. Buna ek olarak aksesuar kullanarak stilini farklılaştıran erkek sayısı da az sayıda... Erkeklere stil sahibi bir görüntü verecek küçük lakin fark yaratacak en önemli aksesuar ise bence cep mendili... Cep mendiliçeşitli katlama stilleriyle, renk ve desenleriyle kıyafetinizin havasını bir anda değiştirebilecek etkili bir aksesuar aslında. Peki cep mendili kullanırken nelere dikkatetmek gerekir bir bakalım:


Ceketinizin rengi her ne ise tam zıttı olacak renklerde mendiller tercih etmeye dikkat edin. Yani ceketinizle cep mendiliniz kontrast yaratsın. Cep mendiliniz gömleğinizle de uyumlu olmalıdır.
Asla kravatla aynı renk ve desende cep mendili kullanmayın.
Smokin giyiyorsanız mutlaka beyaz renk cep mendili kullanın. İlle farklılık yaratmak istiyorsanız kendinden desenli kumaştan beyaz renkte bir cep mendili ile kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.
Eğer takımızı kravatsız giymişseniz, ceketinize iliştireceğiniz bir mendil ile hem şık hem de farklı bir görüntü sağlayabilirsiniz.
iste ceketin vazgeçilmez aksesuarı.. kendine özel katlama stilleri de vardır cep mendillerinin giyilen ceketin tarzına göre. renk seçimi de ayrı bir önem taşır. koyu renk ceketse o gün giyilen mendili de mutlaka ona uyacak bir renkte olmalıdır. aslında çoğu zamanda güzel bir ilişkiyi başlatan arabulucudur... ne zamandır tanışmak istediğiniz, sizi derinden etkileyen bir hanımla asansörde karşılaştınız...üstelik hanım içten içe ağlamakta, işte beyaz ipek mendilinizi ceketinizin cebinden tam çıkma zamanı.
takim elbiselerin hakkini vermek icin cok onemli bir aksesuar, kravatsiz gomlek uzerine giyilen ceketi hareketlendirmek icin cekilebilecek en iyi numaradir. yalniz ne yaparsaniz yapin, takim olarak birlikte satilan kravat/cep mendili ikililerini almlayin, hadi aldiniz diyelim, bir arada kullanmayin. hem cep mendiline hem de sizin birseyleri kombine edebilme yeteneginize hakarettir.
Düğün gününde, cekette yaka mendili kullanmayı tercih eden damat adayları için katlama yöntemleri açıklıyoruz!Unutmayın; yaka mendili seçerken öncelikle karar vermeniz gereken nokta nasıl bir görüntü istediğiniz olmalı!

Yaka çiçeği kullanmak istemeyen damatlara bir diğer alternatif olarak yaka mendilleri gösterilebilir. Yaka mendilleri, düğünün yanı sıra günlük hayatta da şık ve zarif görünümleriyle doğru seçim olma özelliğini koruyor. Zarif kumaş ve çizgileri ile günümüzde pek çok erkeğin vazgeçilmezleri arasında olan yaka mendilleri, takım elbise ve kravat renkleri ile uyumlu olduğunda ortaya göz alıcı sonuçlar çıkıyor.

Yaka Mendili Seçerken…

Tercihiniz dalgalı bir görüntü ise mendiliniz ince kumaştan üretilmiş olmalı. Beklentiniz kabarık bir görünüm ise ipek kumaşlar sizi kesinlikle tatmin edecektir. Kotondan üretilmiş mendiller ise canlı ve güzel görünümleri ile çoğu erkeğin tercihi olmayı sürdürüyor.

Pek Çok Farklı Katlama Çeşidi Var!

Pek çok mendil katlama yöntemi arasından sizler için seçtiğimiz en şık ve modern olanları… Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; katlanmış mendilden en iyi sonucu almak için ilk yapman9ız gereken şey mendillinizi muntazam bir şekilde ütülemek olmalı…

1) Mendilinizi sağ tarafı aşağı gelecek şekilde katlamayı gerçekleştireceğiniz alana serin. Kare şeklindeki mendilin üst köşesini alt köşe ile birleştirip, bir üçgen elde edin.
2) Tabanı yukarıda kalan üçgenin sol köşesini aşağı bakan tepe noktası ile birleştirin.
3) Aynı şekilde sağ taraftaki köşeyi de aşağı noktayla birleştirin.
4) Elde ettiğiniz eşkenar dörtgenin sol köşesini orta katlama yerine kadar katlayın.
5) Aynı şekilde sağ tarafı da sol köşeyi taşıdığınız noktaya taşıyın.
6) Alt köşeyi diğer iki köşeyle birleştirdikten sonra açıkta kalan üst nokta yaka mendilinizin görünen kısmı olmaya hazır! Artık mendilinizi 5 cm kadarı görünecek şekilde ceketinizin sol tarafına yerleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b