Ne nedir :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Ticarete girerken dikkat edilmesi gerkenler

17 Ocak 2015 Bu içerik 1.345 kez okundu.

Ticarette en önemli kural, şöyle: peşin almak, peşin satmak ve parayı hızlı çevirmek.

Ticaretin en eski kuralı, e-ticaret için de geçerli: "Doğru ürün, doğru teklif, doğru müşteri şart."

Her ne yapıyorsanız sadece o işe yoğunlaşmalısınız. Ve ne iş yaparsanız yapın mutlaka o işinizin devamı ve farklı açılımları vardır. Örneğin süt ürünleri üretiyorsunuz. Bu peynirden dondurmaya kadar bir yelpazeyi ifade eder ki sonunu bulamazsınız. Ama bu işinizi yaparken tuğla işine girerseniz her iki işte yarım kalacak ve siz zarar edecek bir yola girmiş olacaksınız.

Eticaret yapıyorsanız: İnternet, bilinen tüm satış kanallarının aksine, müşteri sizin mağazanıza gelmeden sizin ona gidebilmenizi sağlayan tek mecradır. Bu nedenle yapacağınız duyurular, kimin okuduğunu bilemediğiniz gazete/billboard gibi araçlar yerine geçmiş alışverişler üzerinden bilinen ilgi alanlarına odaklanabileceğiniz promosyonları mümkün kılar. Ticaret konunuz özellikle tekrarlayan alımların yapılabileceği bir konu ise, bu daha da önemlidir. Ancak bu koz kullanılırken, iletişim kirliliği yaratmadan, gerçekçi, öz ve müşteri faydasının net olduğu promosyonları az kullanmak daha faydalı olabilir.

En kral kural : "bir koyacaksın 3 alacaksın o koyduğun bir de senin olmayacak"

“Az olsun, temiz olsun, peşin olsun! "

"Para peşin, kırmızı meşin !"

Nakit akışını sağlayamazsanız büyümeyi bırakın yürümeniz bile imkansızdır.

Son zamanlarda ardı ardına kapatılan e-ticaret sitelerinde en göze çarpan ortak yanlıştır aslında nakit akışı sorunsalı. İşe yeni başlayan firmalara tedarikçi veya üreticiler çok da güvenmezler. Haklılardır da. Ama müşteri sitenizin daha dün açıldığını bilmez. Sizden kendisine 40 yıllık müşterisi gibi davranmanızı bekler. Hem indirim ister hemde taksit. Bankalar, ödeme sistemleri de sizden aynı şekilde fedakarlık ve özveri bekler.

Verdiginiz servisleri ön planda tutun. Müşteri destek servislerini müşteri ile birebir iletişim servislerini her zaman ön planda tutun. Müşterinin sizin ile iletişime geçerek yetkili biri ile görüşmesi müşterinin ikna olma sürecini ve alışveriş sürecini kısaltıcaktır. Müşterilerinizin aldıgı ürünleri teslim için geciktirmeyin zamanında teslim edilen ürün her zaman müşterinin gözünde iyi bir izlenim bırakacaktır.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b