Sinema :

gsemb

gsemb Yazdı...GALAKSİNİN KORUYUCULARI (The Guardians Of The Galaxy)

17 Şubat 2015 Bu içerik 1.755 kez okundu.

GALAKSİNİN KORUYUCULARI (The Guardians Of The Galaxy)Yıl: 2014

Tür: Bilim Kurgu, Macera, Aksiyon

Marvel çizgi romandan uyarlama olan bu film, bugüne kadar yapılmış uyarlama filmlerin arasında en iyilerden biri diyebiliriz. Bilim kurgu ögelerini, macera ve eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz, hatta bütün bunlara rağmen bazı sahnelerde duygulanabileceğiniz, sadece bu türü sevenlerin değil herkesin beğenebileceği bu filmde bol bol da espri bulacaksınız.

Film, annesi kanser yüzünden ölürken onunla vedalaşan ve dışarı kaçıp ağlarken uzaylılar tarafından ışınlanıp kaçırılan bir çocuk olan Peter Quill'in hikayesini anlatıyor. Bir sonraki sahnede zaten Peter'ı büyümüş ve uzaya adapte olmuş halde görüyoruz. Babasının uzaylı olduğunu, yani bir melez olduğunu öğrenen Peter, uzayda Star Lord lakabıyla tanınan bir haydut olarak karşımıza çıkıyor. Eski ve değerli objeleri çalıp satarak hayatını sürdüren Peter, kendini farklı gezegenlerin birbirine düşman olan çetelerinin arasında buluveriyor.
Onu yakalamak isteyenler, başına ödül koyanlar, kaçıranlar... Bununla birlikte filmin diğer ana karakterleri de Peter'ı yakalamak isteyenler: hayatı boyunca tek bir cümle söyleyen ağaç Grood, sürekli konuşan komik ve akıllı bir rakun olan Rocket ve bir de suikast yapmak için yetiştirilmiş asker kadın Gamora. Bunlara bir de hapiste katılan güçlü Drax. Bütün bu kahramanların ilk hedefi hapisten kaçmak, ikinci hedefleri de ellerinde bulunan değerli objeyi kötülerin eline geçmeden saklamak...
Birbirinden eğlenceli ve heyecanlı maceralara atlayan bu grubun bir araya gelmesi bile imkansızken, kendinizi eğlencenin ve maceranın tam ortasında bulacaksınız. Artık klasikleşmiş olan iyi ve kötünün savaşını, biraz daha farklı ve biraz da mizahi yönüyle göreceğiniz filme hayran kalmamak mümkün değil.

80'lerin meşhur müziklerini duyacağınız filmin devam filminin de 2017'de çekilmesi bekleniyor.


Etiketler : film sinema 2014 vizyon film

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b