Sinema :

gsemb

gsemb Yazdı...HER ŞEYİN TEORİSİ (The Theory Of Everything)

18 Şubat 2015 Bu içerik 1.902 kez okundu.

Yıl: 2014
Tür: Biyografi, Dram,Romantik
IMDB Puanı: 7,8


Ünlü fizikçi Stephen Hawking'in hayatının anlatıldığı filmde, teoristen Hawking'in bütün hayatı yerine onu en çok etkileyen, eşi Jane'le evli kaldığı 65 ve 91 yılları arasındaki dönem ele alınıyor. Bilimin tarihine büyük bir dokunuş yapan Hawking'in deha kişiliğinin yanı sıra öğrenciliği, ilişkileri, aşkı ön plana çıkıyor.
Jane ve Hawking'in bilim çalışmalarından hastalık sürecine kadar birçok dönemine ayna tutan filmde, ALS hastalığını yaşama aşamalarından bunun ilişkilerini etkileyişine kadar birçok noktaya değinilmiş.
Bütün kötü durumlara rağmen güçlü duruşu, aşkı, öğrenme ve öğretme gücü, bilim sevgisi gibi birçok neden sayesinde ayakta durmaya çalışan Hawking hakkında her şeyi film sayesinde öğrenebilirsiniz.
Filmin yönetmeni, birçok ünlü filme de imza atmış olan Oscar ödüllü bir yönetmen olan James Marsh. Filmde muhteşem bir Hawking rolü sergileyen Eddie Redmayne, bununla birlikte Felicity Jones ve Emily Watson göze çarpıyor.

2015 Oscar ödüllerine birçok adaylığı olan filmin favorisiyse Stephen Hawking rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü'ne aday olan Redmayne...Her Şeyin Teorisi filminin Türkiye gösterim tarihi de 27 Şubat 2015 olarak açıklandı.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b