Sinema :

gsemb

gsemb Yazdı...AYNI YILDIZIN ALTINDA (The Fault In Our Stars)

18 Şubat 2015 Bu içerik 1.804 kez okundu.

Yıl: 2015
Tür: Dram, Romantik
IMDB Puanı: 8


Yakında öleceğinizi bile bile aşık olsanız, ne yapardınız? Başrollerini Shailene Woodley ve Ansel Elgort'un bu yılın en iyi romantik dramlarınlarından biri olarak gösteriliyor. Uzun süre çok satanlar listesinde kalmış olan bir kitaptan uyarlanan filmde, iki gencin aşkı ön planda anlatılırken aslında birçok farklı konuya da değiniliyor.Küçük yaşta tiroid kanserine yakalanan Hazel, kanseri ciğerlerine de sıçrayarak yayıldıkta sonra artık yanından hiç ayırmadığın oksijen tüpüne bağımlı hale gelmiş bir genç kızdır. Ebeveynleri, onun öleceğini düşünüp hatırlatarak üzülmek yerine onun arkasında olup hayatında kalan birkaç ayını en iyi şekilde yaşamasını destekleyen insanlardır. Buna rağmen içine kapanık bir kız olan Hazel, ne yaparsa yapsın ölüm düşüncesinden kurtulamamaktadır.

Bu depresif durumdan kurtulması ve onu iyi anlayacak insanlarla tanışması için ailesi Hazel'i bir kanser destek grubuna yollamaya karar verir. Hazel burada dostlar edinmeye başlarken, arkadaşına yardım için gelen Augustus'la tanışır ve olaylar ondan sonra başlar.Augustus, kanser yüzünden tek bacağını kaybetmiş ama hastalığı yenmiş bir gençtir ve bu nedenle Hazel'in yüreğine dokunabilmeyi başarmıştır. Her şeye rağmen hayatın tadını çıkarmaya karar veren çift, yaklaşan ölüme rağmen kalan günleri en iyi şekilde yaşamaya ve Hazel'in hayallerini bir nebze de olsa gerçekleştirmeye çabalarlar.
Filmde en beğenilen etken oyuncuların doğal ve sade olmasına rağmen çok etkili olan oyunculukları. Her şeye, hatta ölüme rağmen hayata tutunmanın değerini, aşkı ve yaşamı, ağlatan finali, zekice kurgulanmış öyküsüyle bu yılın en beğenilen filmlerinden biri...

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b