Sinema :

gsemb

gsemb Yazdı...​SİHİRLİ ORMAN (INTO THE WOODS)

18 Şubat 2015 Bu içerik 2.137 kez okundu.

Yıl: 2015
Tür: Macera, Fantastik, Komedi
IMDB Puanı: 6,3Masalları hala seviyorsanız; bu filmi de çok seveceksiniz!

Bugüne kadar tanıdığınız bütün masal kahramanlarını bu filmde göreceksiniz. Aile kurmak için çabalayan fırıncının eşinin lanetlenmesi üstüne bir hikaye anlatsa da, filmde bir şekilde farklı yollarla bütün masal kahramanlarının birbirine ve bu duruma bağlandığını görüyoruz.
Kötü cadının lanetlediği fırıncı ve eşi, bununla birlikte masal kahramanları dolu bu hikaye müzikal bir şekilde karşımıza çıkıyor. Kırmızı Başlıklı kız, Rapunzel, Sindrella, Jack ve Fasülye Sırığı gibi daha birçok klasik Grimm masalını ve karakterlerini göreceğiniz bu filmde farklı masal konuları ve karakterlerin seçimleri ön plana çıkıyor.Filmdeki karakterlerin dilekleri ve çıktıkları maceraların sonuçları, bununla birlikte bütün bu durumlara mizahi bir bakış açısı gösterilmiş. Eğlenceli ve masalsı bir müzikal tadında olan filmde klasik masal kahramanları ve hikayeleri bulamayacaksınız!
Filmde genel hikaye cadının ekseninde geçse de, bildiğiniz ve filmde yer alan her masala belli bir süre ayrılarak unuttuklarınızı göz önünde bulundurmanız sağlanıyor ve bütün masallar zekice birbirine ve bu lanete bağlanıyor.
Filmin yönetmeni Rob Marshall, fantastik filmler konusunda deneyimli olmakla birlikte filmde birçok ünlü ve Oscar ödüllü oyuncuya da yer vermiş. Filmde cadıyı Oscar ödüllü oyuncu Meryl Streep, kurdu Jhonny Deep sahnelerken, Anna Kendrick, James Corden, Emily Blunt gibi birçok ünlü oyuncu da yer alıyor.50 milyon dolar gibi yüksek bir bütçe kullanılarak ortaya çıkan film, Oscar'a da bazı dallarda aday gösteriliyor.


Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b