Sinema :

gsemb

gsemb Yazdı...KUTU CÜCELERİ: YARATIKLAR ARAMIZDA (The Boxtrolls)

18 Şubat 2015 Bu içerik 1.870 kez okundu.

Yıl: 2014

Tür: Animasyon, Fantastik, Aile

IMDB Puanı: 6,9
Kitaptan uyarlama olan ve seslendirme ekibinde Elle Fanning, Toni Colette, Simon Pegg, Ben Kingsley, Nick Frost gibi isimlere yer veren bu animasyon bu yılın ses getirenlerinden biri ve ayrıca Oscar adaylığı da bulunuyor.
Dönemi'nde geçen filmde, kokan peynirleri çok seven bir halka sahip olan Peynirkent adlı zengin kasabasında bir inanışa göre geceleri kaldırımın altından Kutu Cüceleri çıkıp peynirleri ve çocukları kaçırır. Bu inanışın aksine bu Kutu Cüceleri gerçek olsalar da, karton evlerini sürekli taşıyan ve göçebe bir yaşam süren kolonilerdir. Çocukları kaçırmazlar; Eggs adındaki bir çocuk yetim kaldığı için onu toplayıcıları olarak almış ve yetiştirmişlerdir.Kutu Cüceleri, sanılanın aksine oldukça sevimli ve iyi niyetlidir. Geri dönüştürülen kartonlardan kendilerine evler yaparlar ve neşe içinde yaşarlar. Ta ki o güne dek!
Kutu Cüceleri'nin peşine takılan böcek öldürücü Archibald Snatcher, onları öldürüp kasaba tarafından sevilen biri olmaya kararlıdır. Kutu Cüceleri'ne yardım edecek olanlar da sadece Eggs ve maceraperest bir kız olan Winnie olacaktır. İkiliyi ve cüceleri amansız bir macera beklemektedir.Ailece izleyebileceğiniz bu sıcak ve eğlenceli animasyon, farklı görselleri ve eğlenceli hikayesiyle herkesin beğenisini kazanıyor.Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b