Sinema :

ozgurgulhan

ozgurgulhan Yazdı...GRİNİN ELLİ TONU

18 Şubat 2015 Bu içerik 1.712 kez okundu.

GRİNİN ELLİ TONU
EL James in yazarlığını yaptığı ve Grinin Elli Tonu, Özgürlüğün Elli Tonu ve Karanlığın Elli Tonu adlı 3 kitaptan oluşan, tüm zamanların en çok okunan ve en çok satan erotik kitabınının film haline gelmesi pek de şaşırtıcı olmamalıdır. 2015 ABD yapımı olan film vizyonlarda daha yeni yerini almıştır.Yönetmenliğini Sam Taylor Johnson'un yaptığı ve başrollerde Dakota Johnson, Jamie Dornan, Rita Ora, Marcia Gay Harden ,Jennifer Ehle gibi oyuncuların yer aldığı film 125 dakika sürmektedir. Eleştirmenlerin ve İMDB puanlarının haline bakıldığında pek de hoşlanılmadığı anlaşılan filmin konusu pek de alışık olunmayan aşk hikayesi olarak nitelendirilebilir.

Edebiyat ögrencisi olan Anastasia Steele, genç girişimci Christian Grey'le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Anastasia, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Anastasia'nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır.Grey'in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğayan ama bir yandan da heyecana kapılan Anastasia tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çok uluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Anastasia, Christian'ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder.
Erotizm, komedi ve birazcık da psikoloji türünü sevenlerin hoşlanacakları bir film olan Grinin Elli Tonu bence güzeldi.Christian Grey'in suratındaki intikam duygusu, Anastasia'nın da Bay Grey'e aşk dolu bakması beni filme bağladı. Anastasia'nın saf oluşu ve Christian'ın da kapalı kutu oluşu çok hoşuma gitti ve böyle olunca da haddinden fazla olan cinsellik ve erotizm beni rahatsız etmedi. Filmin tabiki de eksi yönleri çok var. kitabı okumayan arkadaşlar anlamakta güçlük çekebilir çünkü film içersinde olaylar çok jızlı ilerlemektedir. Kitabını okuduğum halde ben filmde çok eğlendim.Ama yinede puanım 10 üzerinden 6, daha güzel olabilirdi.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b