Karışık :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Bir erkeğin sevdiğini anlamak, erkeğin hoşlandığını anlamak, erkeğin sevip sevmediğini anlamak

21 Şubat 2015 Bu içerik 6.453 kez okundu.

Seven erkeği anlamak için erkeklerin beden dilini çözüyoruz. Erkeklerin karşımızda nasıl davrandıklarından yola çıkarak, onları tanımaya ve dolayısıyla da anlamaya çalışacağız. Erkek arkadaşınızın buluşmalarınızda nasıl davrandığını inceleyin. Elleri, bakışları, kaşları ve mimikleri onu ele veriyor. Seven erkeği anlamakiçin, onun size nasıl davrandığına bakmanız gerekli. Bakalım sizin erkeğiniz, sizi gerçekten seviyor mu? İşte erkeklerin beden dili..


İlk etapta erkeğinizin bakışlarını inceleyin. Erkek beden dilinde, bakışlar büyük önem taşıyor. Onu bakışlarına bakarak anlamaya çalışıyoruz.

Size nasıl bakıyor?

Gözlerinizin içine doğrudan ve kesintisiz bakabiliyorsa, bu, onun kendine olan güveninin belirtisidir. Yani size olan yaklaşımının başarılı olduğundan dolayı kendine güveni tamdır. Tabii bu durumun tersi de söz konusudur. Eğer sohbet sırasında başka şeylere odaklanmış gibi görünüyorsa, kendine olan güveninin az olduğunu, bu nedenle gergin olduğunu ama sizden hoşlandığı için gerginlik yaşadığını düşünebilirsiniz.

Gözlerini gözlerinizden kaçırması, her zaman sizden hoşlandığı anlamına da gelmez. Direkt göz kontağından sakınması ya da tamamıyla yüzünü başka yere çevirmesi, sahtekarlığını örtme isteğinden de kaynaklanıyor olabilir.

Aman dikkat!

1-Avucunu açmak
Sizinle konuşurken sevgilinizin el hareketlerini takip edin. Avuç içlerini gösteriyorsa duygularından emin olabilirsiniz. Bu hareketi yapan kişi, karşısındaki insana açık yüreklilikle yaklaşmak isteğindedir ve ona daha derin bir biçimde bağlanmayı amaçlar. Aslına elini açarak, size kalbini de açtığını göstermek istiyordur.

2-Başını eğerek bakmak
Karşınızdaki erkeğin size karşı duyduğu aşkın bitip bitmediğini gösteren en net işarettir bu bakış. Başını sağ veya sol tarafa yatırarak bakması size olan hayranlığını gösterir. Bu biraz muzip bir bakıştır. Sevgiliniz, zararsız olduğunu ve size yaklaşmak istediğini göstermeyi amaçlar. Ama bu bilinçli olarak yaptığı bir hareket değildir. İçinden öyle geliyordur. Bu davranış içinizdeki anaç tarafı harekete geçirir.

3-Tek kaşını kaldırmak
Sevdiği biriyle karşılaşan erkeğin kaşını kaldırarak bakması çok doğaldır. Mimiklerini yakalamak için onu dikkatli izlemelisiniz. Çünkü kaş göz hareketleri genelde anlıktır.

Sevgilinizin ya da eşinizin sevgi sözleri yetersiz geldiğinde ne yapmalısınız? Tabii ki ona sevgisini daha çok dile getirmesi için baskı uygulamak değil yapmanız gereken. Çünkü zaten elinden gelen o kadardır sevgisini sözcüklerle ifade etmek için. Oysa bazen davranışlar kelimelerden daha açıklayıcıdır. Onun davranışlarına odaklanın ve sevgisini gösteren hareketleri görmeye çalışın.

Jest ve mimikler ne anlatır?
Hoşlanan erkek, sözleriyle olduğu kadar jest ve mimikleriyle de kibar görünmeye çabalar. Fiziksel olarak kadına yakın durmaya çalışır.

"Tesadüfen" sık sık hoşlandığı kadının karşısına çıkar. Muhtemelen arkadaş çevresi sayesinde sizin nerede olacağınızı öğrenip tatlı tesadüfler yaratır. Yüzünde, size karşı hakim olamadığı gülümseme ifadesi, konuşurken hata yapmamaya çalışması, en bildik hoşlanma belirtileridir.

Erkekler oldukça basit canlılar. Tutkuları, arzuları ve hislerini anlamak çok da zor değil! Onlar aslında tüm hissettiklerini gayet açık bir şekilde belli edebiliyorlar. Gelgelelim, biz kuşkulu kadınlar için buna kendimizi inandırmak biraz zor.
Biz de bu yüzden; sizden gerçekten hoşlandığını anlamanın birkaç yolunu yazdık![Erkeklerin Hoşlandığını Anlamanın 8 Yolu]Gözler kalbin aynası!

Flörtün en belirgin şekli göz temasıdır şüphesiz!

Eğer size uzun uzun bakıyor, çokça göz göze geliyor ve sizi izlemekten kendini alamıyorsa; hoşlanmadığını düşünmenize neden olacak hiçbir sebep yok demektir!

“Benimle gerçekten ilgilendiğini nasıl anlarım?” diye düşünüyorsanız bu haber sizlik!

Her Yerde ve Her Zaman Hazır
 • Gözleri sadece sizi görür ve gruptaki diğer insanlarla fazla ilgilenmez.
 • Sizi her gördüğünde yüzünde bir gülümseme oluşur.
 • Konuşurken sizinle fiziksel temas etmek isteyebilir.
 • Konuşurken size daha yakın olmak için öne eğilebilir.
 • Bir yerde otururken karşınıza oturup sizi görmek ister.
 • Sizinle karşılaştığında merhabalaşırken sarılmak ister.
 • Utangaç biriyse onun size baktığını gördüğünüzde gözlerini kaçırır.
 • Neşeli ve girişken biriyse göz göze geldiğinizde size göz kırpabilir.

Mükemmel Bir Beyefendi
 • Sizinle aynı ortamdayken herkese karşı en iyi biçimde davranmaya çalışır.
 • Bunlar biraz eskide kaldı ancak bir beyefendi için hala geçerli; sizin için kapıyı açabilir, sandalyenizi düzeltebilir vb.
 • Dışarı çıktığınızda hesabı ödemek için ısrar eder.
 • Sizin yanınızdayken etraftaki herhangi birine veya bir şeye kötü bir söz söylemekten çekinir.
 • Karşıdan karşıya geçerken elinizi tutmak isteyebilir.

İyi Bir Dinleyici
 • Beğendiğiniz şeylere dikkat eder.
 • Kadınlar genellikle erkeklerin kendilerini dinlemediğinden şikayet eder. Ancak bir erkek sizi gerçekten beğeniyorsa söylediklerinize dikkat eder.
 • Bir şey istediğinizde isteğinizi gerçekleştirmek için acele eder.

İlginizi Çekmek İçin Çalışır
 • Her şeye ekstra iyi davranabilir, evcil hayvanınıza bile.
 • Sizi güldürmek ister.
 • Her konu hakkında sizin görüşünüzü sorar.
 • Bazı erkekler beğendikleri kadının dikkatini çekmek için onu biraz sinirlendirmek ister.
 • Size her an güzel bir şeyler söylemek ister.
 • Sizin yanınızda olduğunda kendini rahat hissettiği için kendi olur.
 • Sizin başarılarınız onu heyecanlandırır ve yapmak istedikleriniz konusunda sizi cesaretlendirir.
 • Sizinle aynı arzuları ve korkuları paylaşır.

Erkekler oldukça basit canlılar. Tutkuları, arzuları ve hislerini anlamak çok da zor değil! Onlar aslında tüm hissettiklerini gayet açık bir şekilde belli edebiliyorlar. Gelgelelim, biz kuşkulu kadınlar için buna kendimizi inandırmak biraz zor.
Biz de bu yüzden; sizden gerçekten hoşlandığını anlamanın birkaç yolunu yazdık!
Merak ediyor!

Sürekli hakkında bir şeyler öğrenmek istiyor, ailen, kardeşin, arkadaşların ve hobilerin hakkında sorular soruyorsa; seni önemsediğini düşünebilirsin! Erkekler normalde çok meraklı olmamalarına rağmen, hoşlandığı kişi hakkında bilgi edinmek istemeleri çokça normal!


Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b