Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Yeni Opel Astra 2016 Yeni Kasa

18 Mayıs 2015 Bu içerik 2.168 kez okundu.Volkswagen Golf ile çetin bir rekabet içerisinde olan Opel Astra'nın 2009 yılında yollara çıkan güncel nesli, yavaş yavaş rakipleri karşısında zorlanmaya başlıyor. Yeni geliştirdiği 1.0 litrelik ve 1.6 litrelik sidi turbo benzinli motorların yanında 136 hp güç üreten 1.6 litrelik dizel motoruyla da Astra'ya yeni bir soluk kazandırma amacında olan Opel, tasarım ve alt yapı konusundaki eksikliklerini de 2015 yılının ortalarında yollara çıkarmayı planladığı yeni jenerasyon ile gidermeyi amaçlıyor. Opel'in Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilediği Monza konseptinde uygulanan tasarım anlayışıyla şekillendirilecek yeni Astra daha keskin hatlara sahip olacak. Yeni platformu sayesinde daha büyük dış boyutlarıyla daha ferah bir iç mekan sunacak yeni jenerasyon Astra'nın, boş ağırlığının da motor konfigürasyonuna bağlı olarak güncel nesle göre 40 kg ile 80 kg aralığında daha az olacağı belirtiliyor.

İlk olarak hatchback, sedan ve station karoser seçenekleriyle 2015 yılı ortalarında yollarda olması planlanan yeni Astra'nın ilerleyen dönemde GTC versiyonununda hazırlanması bekleniyor. 140 hp ile 200 hp arasında değişen 1.6 litrelik sidi benzinli ve 110 hp ile 170 hp arasında değişen 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip olacağı ifade edilen yeni Astra'da, elektrikli ve hibrid seçeneklerde mevcut olacak.

Yeni nesil Opel Astra eylül ayındaki Frankfurt MOtor Show’da görücüye çıkacak

Opel’in 1936’da ilk Kadett ile başlattığı kompakt sınıf geleneğinden gelen Astra, Avrupa’da en çok tercih edilen kompakt otomobil unvanını elinde bulunduruyor. Opel’in 11. Nesil kompakt modeli eylül ayındaki Frankfurt Motor Show’da görücüye çıkacak.

Opel CEO’su Dr. Neumann ”Seksen yıldan bu yana kompakt sınıfta en çok tercih edilen modelleri sunuyoruz. Kadett’ten Astra J’ye 10 nesildir devam ettirdiğimiz kompakt model geleneğini yeni nesil Astra ile devam ettiriyoruz. Astra, Frankfurt Motor Show’da dünya prömiyerini yapacak. Astra’nın şu an kamuflajlı olarak tanıtımı yapılıyor. Geniş içyapısı ve fonksiyonel özellikleri ile yepyeni bir görünüm ve bakış açısı sunacak. Hafifleyen yapısı ile de enerji tasarrufu sağlamayı ön planda tutuyor. Opel mühendisleri performans ve konforu ile standartları yeniden belirleyerek en verimli kompakt model ürettiler ”dedi.

Oturaklı yapısı, Kaliteli malzemeleri ve tasarımı ile Opel'in ana portföyünde yerini alan Astra, Kadett ile bugüne kadar 24 milyonun üzerinde üretildi. 365 günü yardım sunabilen ve sürücünün dijital ortamlara ve en yüksek güvenlik seviyesine bağlanabilmesini sağlayan OnStar hizmeti ilk kez Astra’da sunulacak.

Volkswagen Golf ile çetin bir rekabet içerisinde olan Opel Astra'nın 2009 yılında yollara çıkan güncel nesli, yavaş yavaş rakipleri karşısında zorlanmaya başlıyor. Yeni geliştirdiği 1.0 litrelik ve 1.6 litrelik sidi turbo benzinli motorların yanında 136 hp güç üreten 1.6 litrelik dizel motoruyla da Astra'ya yeni bir soluk kazandırma amacında olan Opel, tasarım ve alt yapı konusundaki eksikliklerini de 2015 yılının ortalarında yollara çıkarmayı planladığı yeni jenerasyon ile gidermeyi amaçlıyor. Opel'in Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilediği Monza konseptinde uygulanan tasarım anlayışıyla şekillendirilecek yeni Astra daha keskin hatlara sahip olacak. Yeni platformu sayesinde daha büyük dış boyutlarıyla daha ferah bir iç mekan sunacak yeni jenerasyon Astra'nın, boş ağırlığının da motor konfigürasyonuna bağlı olarak güncel nesle göre 40 kg ile 80 kg aralığında daha az olacağı belirtiliyor. İlk olarak hatchback, sedan ve station karoser seçenekleriyle 2015 yılı ortalarında yollarda olması planlanan yeni Astra'nın ilerleyen dönemde GTC versiyonununda hazırlanması bekleniyor. 140 hp ile 200 hp arasında değişen 1.6 litrelik sidi benzinli ve 110 hp ile 170 hp arasında değişen 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip olacağı ifade edilen yeni Astra'da, elektrikli ve hibrid seçeneklerde mevcut olacak.

yeni "D2" Platformu

GM yeni platformu için 220 milyon dolar yatırım yaptı bu platform VW grubunun yaptığı MQB platformuna cevap nitelikte bu platformu kullanması beklenen modeller:

Kesin bir bilgi olmasada

D2XX: Opel'in kullanacağı platform ismi
D2UX: Chevrolet ve diğer Amerikanların kulllanacağı platform ismi

2014 Chevrolet Cruze
2015 Opel Astra
20xx Chevrolet Volt
20xx Chevrolet Equinox
20xx Opel Ampera

Bu platformun faydası nedir? Otomobillerin hafiflemesini sağlar; hafif otomobil daha güvenli, dinamik ve az tüketen otomobil demektir. Ayrıca ortak parça kullanımını, böylece üretim hızını artırır. Mesela yeni A3 de bu teknolojiden nasibini alıp selefine göre 90 kg hafifleyerek ortalama ağırlığını 1.2 tona düşürdü.


Casus kameramanlar halka açık yollarda testlere devam Opel Astra daha ince kamuflaj ile görüntüledi.

Casus fotoğraflardan anlaşılan Yeni Opel Astra, led farlar ile yolları aydınlatacak.5 kapılı olan bu hatchback,K prototibi üzerinde tasarlanmış ve selefine göre daha şık bir tasarıma sahip olacağı tahmin ediliyor.D2XX platformu nedeniyle 2016 Astra'nın showroomlaraki Astra modellerine göre 100 kf daha hafif olacağı belirtiliyor.

Ayrıca OPC versiyonunu da üretmek isteyen Opel'in,1.6 litrelik 4 silindirli turbo ünite kullanmak bekleniyor.Bu motor ile de 280 beygir gücüne kadar

2016 Model Opel Astra Resmi Olarak Frankfurt Otomobil Fuarında Yerini Alacak.

Opel’den yapılan açıklamaya göre 2016 model Yeni Opel Astra Franfurt Otomobil fuarında dünyaya tanıtacak.

Alman otomobil devi, yeni Opel Astranın fotoğraflarını yoğun bir kamuflaj altında resmen yayınladı. Opel grubu CEO’su DR. Karl – Thomas Neumann’ın vermiş olduğu bilgiye göre mükemmel bir tasarım ve yüksek verimliliğe sahip bir ünüte gelecekmiş.

Her açıdan etkili ve devrimci model olduğunu belirten şirketin CEO’su iç alanında selefine göre genişletildiğini belirtti.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b