Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Yeni BMW 2 Cabrio

20 Mayıs 2015 Bu içerik 1.904 kez okundu.

Boyutlar ve Ağırlık
Kapı sayısı/Koltuk sayısı 2 / 4
Uzunluk/Genişlik/Yükseklik (mm) 4432 / 1774 / 1413
Aks aralığı (mm) 2690 / 10.9
Bagaj hacmi (m3) 0.335-0.280
Ön iz genişliği/Arka iz genişliği (mm) 1521 / 1556
Ağırlık (kg) EC 1590

Performans
Ön fren tipi Hava Kanallı Disk
Arka fren tipi Disk
Azami hız (km/sa) 205
Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn) 9.6


Dış tasarım.

Geleceği şekillendiren, dinamik çizgilere sahip, öne doğru eğimli motor bölümü kapağı ve böbrek ızgaralara doğru incelen farlarla BMW 2 Serisi Cabrio'nun ön tasarımı odaklanmış bir 'yüz ifadesi'ne sahiptir. Odak noktası elbette önündeki yoldur.

İç tasarım.

Yeni BMW 2 Serisi Cabrio'nun iç tasarımı, uyumlu bir alan hissiyle etkileyicidir. Tüm kumanda unsurları sürücüye dönük şekilde yerleştirilmiştir ve krom kaplamalar gibi ayrıcalıklı özellikler son derece kaliteli bir görünüm ve his kazandırır.


Işık tasarımı.

Her şeyi iyi bir ışık altında görüntüleyin; çift yuvarlak farlar parlak beyaz LED teknolojisinin yanı sıra hafifçe içe dönük krom destek gibi kaliteli detaylarıyla fener ışığı gibi öne çıkar. Yeni bir özelliği ise böbrek ızgaralara doğru incelen şeklidir; bu şekil BMW 2 Serisi Cabrio'ya belirgin bir 'yüz ifadesi' kazandırır.


Soft tavan.

Yaza hazır! İster Siyah veya Kahverengi, ister gümüş efektli veya Antrasit renklerinde olsun, BMW 2 Serisi Cabrio'nun kontrast renkli elektrikli soft tavanı otomobile trendy ve şehirli bir görünüm kazandırır.Motor
Silindir hacmi (cm3) 1.499
Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 136 / 4.500–6.000
Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 220 / 1.250

Yakıt tüketimi
Şehir içi (lt/100 km) 6.5
Şehir dışı (lt/100 km) 4.6
Ortalama (lt/100 km) 5.3
Depo hacmi (lt) 52
CO2 emisyonu (gr/km) 124

BMW TwinPower Turbo motorlar.

BMW 2 Serisi Cabrio'da yer alan ödüllü tahrik sistemini canlandırmak için marş düğmesine tek bir dokunuş yeterlidir. Tüm BMW Twinpower Turbo Motorlar dinamik güç, dikkat çeken verimlilik ve maksimum sürüş keyfi sağlayan akıllı EfficientDynamics teknolojileri ile sunulur.

BMW EfficientDynamics teknolojileri.

BMW Twinpower Turbo Teknolojisi sayesinde BMW EfficientDynamics motor ailesinin yeni nesil yenilikçi benzinli ve dizel motorları düşük devirlerde bile çevik bir performans ve hızlı tepki sunarken aynı zamanda son derece düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine sahiptir.

Dinamik sürüş sistemi.

BMW 2 Serisi Cabrio'da yer alan dinamik sürüş sisteminin hedefi daha yüksek performans ve daha düşük tüketimdir. BMW EfficientDynamics motor ailesinin gelişmiş TwinPower Turbo benzinli ve dizel motorları bir kaç kez "Yılın Motoru" ödülünü kazanmıştır.ECO PRO modu.

ECO PRO Modu, BMW tarafından şirket içerisinde gerçekleştirilen bir yakıt tüketimi çalışmasına göre, sürüş stillerine bağlı olarak sürücülerin yakıt tüketimini yüzde 20 oranına kadar düşürmelerine yardımcı olur. Seyir işlevi, ileri rota asistanı ve ECO PRO Rota %5 daha fazla yakıt tasarrufuna olanak sağlar.


Sportif sürüş.

Baştan sona dışa dönük, enerjik ve sportif. BMW 2 Serisi Cabrio'nun özgüvenli görünümünün altında yatan gücü anlamak için marş düğmesine tek bir dokunuş yeterli.

Yakıt tüketimi / CO₂ emisyonuBMW 220i ile ilgili rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi:
6,8 – 6,5 lt/100 km
[6,4 – 6,2 lt/100 km]
Ortalama CO2 emisyonu:
159 - 152 gr/km
[149 - 144 gr/km]

BMW 228i ile ilgili rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi:
6,8 lt/100 km
[6,6 lt/100 km]
Ortalama CO2 emisyonu:
159 gr/km
[154 gr/km]

M235i ile ilgili rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi:
8,5 lt/100 km
[7,9 lt/100 km]
Ortalama CO2 emisyonu:
199 gr/km
[184 gr/km]

220d ile ilgili rakamlar
Ortalama yakıt tüketimi:
4,7 – 4,4 lt/100 km
[4,4 – 4,1 lt/100 km]
Ortalama CO2 emisyonu:
124 - 116 gr/km
[116 - 108 gr/km]


Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri seçilen jant ve lastik boyutuna göre farklılık gösterir.

Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer, sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir.
BMW xDrive.

Akıllı xDrive dört çeker sistemi, en zorlu yol yüzeyi koşullarına mükemmel biçimde uyum sağlar ve her zaman olağanüstü bir çekiş gücü sunar. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) sayesinde otomobil yön dengesini ve şeridini korur.


ConnectedDrive Hizmetleri.

ConnectedDrive Hizmetleri donanım seçeneği, sürücüye yolda çeşitli bilgiler, eğlence ve hizmet özellikleri sunan BMW ConnectedDrive işlevlerinin temelini oluşturur.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI) her zaman en güncel trafik bilgilerini sunar.


Uzaktan Erişim.

Uzaktan Erişim ve ücretsiz My BMW Remote Uygulaması ile (Apple App Store ve Google Play Store'da mevcut) otomobilin kilitlenmesi veya kilitlerinin açılması gibi otomobille ilişkili fonksiyonlar uzaktan kullanılabilir.

Akıllı Acil Durum Çağrısı.

Akıllı Acil Durum Çağrısı yurt dışında bile sürücünün kendi dilinde, yirmi dört saat boyunca hızlı, hedefe yönelik yardımın yanı sıra, eğitimli personel tarafından destek hizmetlerini içerir.

Sürüş Asistanı.

Kamera tabanlı şerit terk uyarısı ve yaklaşma uyarısı ile kişi uyarı sistemleri ve şehir içi fren özelliğini bir araya getiren Sürüş Asistanı özelliği aynı zamanda dikkat asistanını içerir.

Professional navigation sistemi.

Professional navigasyon sistemi şık bir tasarıma ve üstün hizmet çeşitliliğine sahiptir: iDrive işletim konsepti ve dokunmatik iDrive Butonu içeren ve sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilen, basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar.

Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti.

Önce güvenlik: Sollama yapılmaz işaretine sahip Hız Limit Bilgisi, gösterge panelinde mevcut hız limiti ve sollamanın yasak olduğu alanlara ilişkin bilgileri görüntüler. Bu bilgiler, gösterge panelinde yer alan Bilgi Ekranında görüntülenir.

Park Asistanı.

Park Asistanı paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. İster etkinleştirilsin ister etkinleştirilmesin, sistem düşük bir hızla (35km/sa'in altında) ve park etmiş otomobillerin sırasından maksimum 1,5 metrelik bir mesafeden geçerken potansiyel park boşluklarını (dar park alanları dahil) ölçer.

Geri Görüş Kamerası.

Geri görüş kamerası, manevra ve park sırasında sürücünün otomobilin arkasındaki kısmı Kontrol Ekranında görmesini sağlar. Geri görüş kamerası 15 km/sa'in altındaki hızlarda geri manevra yaparken (örn. park ederken) görüş alanını genişletir.

Adaptif farlar.

Gelişmiş adapte olma becerileri sayesinde, değişken şehir ve otoban aydınlatmalı adaptif farlar; viraj ışıkları ve ayarlanabilir Bi-Xenon farlarla birlikte öndeki yolun en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlar.

Katlanan arka koltuk.

Arka koltuk sırtlığı tamamen yatırıldığında, spor ekipmanları gibi uzun eşyaların taşınması için 450mm ene ve 246mm yüksekliğe sahip geniş ve kullanışlı bir yükleme alanı kullanılabilir hale gelir.

BMW Seçici Far.

BMW Seçici Far özelliği gece otomobil sürmeyi daha rahat ve güvenli hale getirir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş sağlar.

Servotronic.

Servotronic ile her türlü sürüş koşulunda optimum direksiyon desteğinin keyfini çıkarın. Servotronic, elektrik destekli direksiyonu mevcut hıza göre uyarlar ve yüksek hızlarda bile doğrudan ve hassas bir direksiyon tepkisi sağlar.

Takla koruması.

Dikkat çekmeyecek şekilde entegre edilmiş ve gömülü şekilde yerleştirilmiş takla koruma sistemi, otomobilin pasif güvenliğini etkin şekilde arttırır. Otomobilin takla atması durumunda otomatik olarak uzanan takla koruma işlevi takviyeli ön cam çerçevesiyle birlikte otomobilde yer alan yolcuları korur.


Konfor erişim sistemi.

Kullanım kolaylığı sunan yenilikçi konfor erişim sistemi, anahtar kullanmadan otomobilin kapılarının açılmasını ve motorun çalıştırılmasını sağlar.

BMW'niz için servis.

Bir BMW otomobili satın aldığınızda yalnızca karşı konulmaz dinamikler ve sürüş keyfi değil aynı zamanda mükemmel servis ve kapsamlı bakım hizmeti de satın almış olursunuz. Çünkü hiç kimse BMW otomobilinizi BMW Yetkili Servisi profesyonelleri kadar iyi tanıyamaz.
Yorumlar

www.youtube.com/watch?v=HtB3h6bva_424.05.2015

2015 BMW 2 Series: M235i Convertible Full Review /Exhaust /Start Up https://youtu.be/HtB3h6bva_4
b