Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Samsung Galaxy Note 5 Hakkında

26 Haziran 2015 Bu içerik 1.761 kez okundu.

Samsung’un Note ailesi altında şekillendirdiği ve bu yıl duyuracağı yeni modeli Galaxy Note 5 için, USB Type-C portunun yer aldığı söylentileri yayılmaya başladı.USC Type-C ile Daha İnce!

Çinli CQ.QQ tarafından aktarılan bilgiye göre Galaxy Note 5, S6 tasarım stratejisiyle benzerlik gösterecek. Bu bağlamda yenilenen tasarım anlayışıNote 5 üzerinde de kendini gösterecek. Ancak diğer yandan benzer şekilde çıkartılabilir kapak ve değiştirilebilir batarya olmayışının yanı sıra, arttırılabilir hafıza desteği de mevcut olmayacak.

Galaxy Note 5‘te Samsung’un 2K yeni nesil AMOLED bir ekran kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu noktada Samsung’a yakın kaynakların 4K çözünürlükten bahsettiğini görsekte Güney Koreli teknoloji devinin böyle bir risk altına gireceğine kesinlikle inanmıyoruz. Farklı bir Pentile diziliminden ve 2 katmanlı yapı yerine 3 katmanlı yapıya geçiş yapılacağı ise olması muhtemel değişiklikler olarak görünmekte.

Samsung Galaxy S6’da kullanılan Exynos 7420 yerine daha gelişmiş yeteneklere sahip olan Exynos 7422 ile yola devam edecek. 8 çekirdekli ve 64 bit desteğe sahip olan bu işlemcinin çekirdek saat hızı ise 2,3 GHz olacağı öngörülüyor. Samsung’un Galaxy Note 5’te UFS 2.0, 4 GB DDR4 RAM ve en az 4100 mAh kullanacağı ise artık bir bilinmez değil!

Samsung‘un oldukça beğenilen Galaxy S6 tasarımıyla yola devam edeceği öngörülüyor. Hatta Samsung’un Galaxy Note Edge serisine de devam edecek ve yine Galaxy Note 5 ile aynı aynı ekran boyutuna sahip bir de Galaxy Note 5 Edge modelini de ortaya koyacağını düşünüyoruz; lakin Galaxy S6 Edge son dönemde en çok konuşulan ve merak edilen telefonların başında gelmektedir. Samsung‘un da bu popülariteden yararlanacağından emin olabiliriz. Hatta Galaxy Note 5 lansmanında bir de Galaxy Note 5 Edge görürsek şaşırmayın!

Note telefonları diğer amiral gemisi modellerden ayıran en önemli donanım ise S-Pen kalemleridir. Samsung’un geçtiğimiz günlerde aldığı bir elektro mıknatıslı patent firmanın yeni telefonunda bu teknolojiyi kullanabileceğini gösteriyor Bu patent ile Galaxy Note 5‘in kalemini ses ya da ön kamera vasıtasıyla yerinden çıkartabileceğiz. Bakalım bu nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak?

Galaxy Note 5 bir değişiklik olmazsa Eylül ayında tanıtılacak; fakat özellikle iPhone 6S Plus ve LG G4 Pro baskısı Samsung‘un daha önceden bir lansman yapmasını sağlayabilir. Bu noktadaysa şunu sormak gerekiyor. 3000 TL’lerin normalleştiği bir ortamda Galaxy Note 5’in fiyatı ne olacak? Global pazarda telefonun 799 ile 899 dolar seviyesinden pazara giriş yapacağını düşünmekteyiz. Ülkemizde ise 3499 ile 3899 TL arasından Note 5’in giriş yapacağını öngörmek yanlış bir tahmin olmayacaktır.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b