Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Bayramda yollar tıkalı

17 Temmuz 2015 Bu içerik 1.651 kez okundu.Bayramda tatile gitmek akıl karı iş değil, 3 gün tatil yapacağım diye.. 2 gün boyunca eziyet bir yol trafik..
SAATLERCE TIKANIYOR

Akşamsaatlerinde Avrupa yakasında TEMOtoyolu, E-5 Karayolu ve bağlantı yollarında oluşan yoğun trafiğin nedeni de bu noktadaki tıkanıklık. TEMOtoyolu Sultangazi-Habipler dönüşünün hemen her akşamtıkanık olması, TEM’in diğer bağlantılarını da etkiliyor. Otoyoldan bu yöne dönmek isteyen araçlar, trafik akışını engellediği için, bu noktadan Mahmutbey gişelere kadar trafik durma noktasına geliyor. Yoğunluktan Basın Ekspres ve Aksaray-TEMbağlantı yolu da etkileniyor. Saatlerce açılmayan trafik, Bağcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve çevre ilçelerde etkili oluyor. Saatlerce trafikte kalan sürücüler, Sultangazi yönüne dönen araçların, tramvay yolundaki yoğunluk nedeniyle uzun kuyruklar oluşturduğunu ve bu kuyruğun trafik akışını engellemesi sonucu TEM Otoyolu’nu kilitlediğini belirtiyor.

SÜRÜCÜLER ÖFKELİ

Alo Habertürk Acil Şikayet Hattı’namesaj bırakan sürücüler, “Bu yolda her gün aynı çileyi yaşıyoruz. Sultangazi-Habipler bağlantı yolundaki tıkanıklık, TEM’de her gün trafiğe neden oluyor. Bazen saatlerce trafikte kaldığımız oluyor. Yetkililerden bu bağlantı yolundaki sorunu acil olarak çözmelerini istiyoruz. Bir noktadaki düzensizlik yüzünden TEM’i kullanan herkes büyük sıkıntı yaşıyor, dayanamıyoruz” diyor.


TEM DURDU

Ramazan Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek isteyen tatilciler, TEM Otoyolu Bolu Gerede ve Yeniçağa gişelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yaşanan yoğunluk ve kazalar sonucu 15 kilometreyi bulan araç kuyrukları oluştu."YOLA ERKEN ÇIKTIK"

Uzun süredir trafikte olduğunu belirten bir sürücü, "Sivas'a gidiyoruz. Yola erken çıktık; trafiğe takılmayalım diye. Ama uzun süredir trafikteyiz" şeklinde konuştu.


İstanbul'da Bayramda Ulaşım Sorunları

Bu bayram yine İstanbul halkına zehir oldu.Özellikle köprü trafiği nedeniyle birçok güzergahta felaket bir trafik yaşandı.

Boğaziçi köprüsündeki trafik yoğunluğu Çengelköy'den diğer yönden ise Bağlarbaşı'ndan başlayıp başta sahil yolu olmak üzere bütün yolları kilitledi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve tem otoyolundaki yoğunluk ise Kozyatağı'ndan başlayıp Mahmutbey gişelerine kadar devam ediyordu.Büyükdere caddesi ise tamamen felç.

Dün Bahçelievler'den özel araçla 15:00 gibi yola çıktım ve saat 18:00 civarı Kavacık'a ulaşabildim.Özel aracınızla bayramda yola çıkmak gerçekten tam bir delilik.

İETT otobüsler,metro,hafif metro,tramvay bayram günlerindeki yolcu yoğunluğunu kaldıramadılar.Özellikle Zeytinburnu-Kabataş tramvayının yoğunluğu inanılmaz bir boyuttaydı.Tramvayın Cevizlibağ istasyonundan sonra yolcu alması imkansızdı.Tramvay hattına bayramda kesinlikle alternatif çözümler üretilmeli...

500T Tuzla-Cevizlibağ hattındaki otobüslerin yolcu yoğunluğunun Kabataş-Zeytinburnu tramvayından hiçbir farkı yoktu.Otobüslere Cevizlibağ'dan sonra binmek imkansız.500T hattının 129L dışında başka bir alternatifi olmadığı için bayram günlerinde böyle bir yoğunluk ortaya çıktı.

Her bayram aynı şeyler yaşıyoruz ve her bayram İstanbul halkına trafik çilesi yüzünden zehir oluyor.Bayram günlerinde halk mutlaka toplu taşımaya teşvik edilmeli ama ulaşım araçlarıda bu yoğunluğu kaldıramıyor.

İBB Bayram günlerinde yaşanan trafik ve ulaşım sorunlarına bir an önce mutlaka bir çözüm bulmalıdır.Her bayramda İstanbul halkının bayramda bu eziyeti yaşaması çok büyük bir sorun.


Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b