Ne nedir :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...En çok satılan kitaplar / Beni Bırakma 2013

09 Mayıs 2014 Bu içerik 1.121 kez okundu.

Kitabın Yazarı:Fatih Murat Arsal
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Kitap Türü: Yerli Romanlar, Romantik Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2013
Sayfa Sayısı: 691
ISBN: 6055358433
Kitap Puanı:8.4 / 10

Arka Kapak Bilgisi

İnsanlara güveni olmayan yalnız bir kadın... Geçmişi tehlikelerle dolu yakışıklı bir adam...

Güzelliği tescilli bir mankenin eski bir mahkûmla ne işi olur? Kader sinsi yöntemlerle onları karşılaştırınca, beraberlikleri kaçınılmaz oldu.
Karakterleri farklı olsa da... Ayrılık kesin olsa da... Bir güç onları bir arada tutmaya kararlıydı!
Kalbi başkası için atan Gamze ihtiyaç duyduğu güven ve sevginin, mavi gözlü bir serseride olacağını nereden bilecekti? Kalbindeki ve bedenindeki her zerrenin ona ait olduğunu anlayamadı.
Ta ki bu özel adamı kaybedeceği ana kadar… Ta ki genç adam onun hayatından çıkıp gidinceye kadar... Ve arkasından bağıramadı bile! Keşke ona seslenebilseydi! Ve keşke ona diyebilseydi…
"Beni Bırakma!"

"Özellikle bir erkek yazaqrın kaleminden, o dev gibi cüsselerine rağmen böylesine romantik, böylesine ince düşünceli ve gerçek anlamda korumacı erkek karakterler okumak gerçekten çok güzel bir his."

"Olağan Fmarsal etkisi; okurken hem sabırsızlıkla mutlu sonu bekliyorum, hem de o son hiç gelmesin istiyorum..."

"Kafamdaki Türk aşk romanlarıyla ilgili tabuları yıktığınız için size ayrı bir teşekkür borçluyum."

Beni Bırakma Kitap Özeti

Gamze Çetin 27 yaşında ve dünyaca ünlü bir mankendir.15 yaşındayken evden kaçarak mankenliğe başlamış ve uzun yıllar geçmesine rağmen ailesi onu affetmemiştir. Kendisi gibi manken olan sevgilisi Kaan üzerinde büyük miktarda uyuşturucu bulundurduğu için hafta önce Elazığ’da cezaevine girmiştir. Gamze de 2 gün önce hamile olduğunu öğrenmiştir. Bunu söylemek için Kaan’ı ziyarete gelmiş ve onun bu bebeği istememesi onu gerçekten üzmüştür. Cezaevinden üzgün olarak çıktığında birisiyle çarpışmış ve bu adamı oldukça ürkütücü bulmuştur. Ama İstanbul’a gitmek için yolculuğa başladığında tekrar bu adamla karşılaşmış ve yoğun kar yağışı olduğu için bu adamı kendisiyle yolculuğa ikna etmiştir.

Akın 30 yaşında ise cezaevinden yeni çıkan bir mahkum ve eski bir askerdir. Töre nedeniyle öldürülen bir kızın abisini öldürdüğü için cinayetle yargılanmıştır. Hafifletici sebepler, asker olması ve hatırı sayılır tanıdıklar sayesinde 14-15 yıl olarak düşünülen ceza 1,5 yıl olmuştur. Gamze’nin yolculuk teklifini ısrarlar karşısında kabul etmiştir.

Kar yağışı gerçekten şiddetlidir ve bir süre sonra yol kapanır ve bir köyde mahsur kalırlar. O gece kaldıkları köy evinde ikisinin evli olduğunu düşünürler. Onlara bu duruma ev sahibini mahcup etmemek için evli olmadıklarını söylemezler. Ertesi sabah yollar açılmış ve yolculuğa kaldıkları yerden devam etmişlerdir. Kar yağışı şiddetli olduğu için o gecede Malatya’da bir otelde konaklamışlardır. Akın o gece Gamze’ye gerçek kimliğini açıklamıştır. Devlet için çalışan gizli bir ajandır ve arkadaşları Tahir, Tamer ve Doğan’la bir sürü gizli göreve gitmiştir. Tamer ajanlığı bırakmadan önce 1 sene Akın’ı eğitmiştir. Akın da cezaevindeyken düşünmüş ve artık o da emekli olmaya karar vermiştir.

Sabah yolculuğa devam ederler ve akşam Ankara’da Tahir’in evinde kalırlar. Burada Gamze Akın’ın birlikte ajanlık yaptığı arkadaşlarıyla tanışır. Tahir, yardımcısı Güney, Tamer ve eşi Natalia ve Doğan. Bu insanların tümüyle çok iyi anlaşır. Hepsi gerçekten iyi insanlardır. Akın Gamze’ye erkek arkadaşını hapisten çıkarmak için söz verir. Ankara’daki arkadaşlarıyla bu işi halletmek için arkadaşlarıyla birlikte tanıdıkları savcının yanına giderler ve Kaan’ı hapisten çıkarma sözünü alırlar.

Akın Gamze’yi İstanbul’a kendisi götürür. İki gün İstanbul’da Gamze’nin yanında kalır. Bu geçen iki gün içinde Gamze’yle Akın arasında yakınlaşmalar olur. İkisi de fark etmese de birbirlerine aşık olmuşlardır. İki gün sonra Akın Kaan’ı kurtarmak için Elazığ’a gider. Onu Gamze ile evlenmesi için ikna eder. Akın Gamze’yi çok seviyor olsa da Gamze Kaan’ı seviyordur ve onun çocuğuna hamile olduğu için Kaan’la evlenmek ister. Akın Gamze’nin mutlu olması için kendi aşkından vazgeçer ve Kaan’ı Gamze’yle evlenmesi için tehdit eder.

Bu sırada Gamze’nin ailesi onun evine gelecektir. Avukat olan kardeşi İstanbul’da bir hukuk bürosuna başvurmuş ve işe kabul edilmiştir. Annesi ve babasıyla birlikte ablasının yanına gelir. Ailesi ilk kez evine gelecek olan Gamze çok mutludur. Daha sonra ailesi arası düzelmeye başlar.

Akın, Kaan’ı da alarak İstanbul’a gelir. Kaan Gamze’ye telefon ederek evlenme teklif eder,ve ailesiyle tanışmak için eve gelmek ister ama Gamze bunu istemez çünkü Kaan’ı artık eskisi kadar sevmediğini ve Akın’ı özlediğini fark eder. Gamze’nin hamileliğinde şüphelenen Akın sabah onu Kaan’la birlikte bir doktora götürür. Burada Gamze’nin hamile olmadığı anlaşılır. Eve dönerken Gamze artık Kaan’a evlenmekten vazgeçmiştir. Eve döndüklerinde Akın’ın Kaan’ı evlenmek için zorladığını öğrenir ve Akın’ın ondan kurtulmak istediğini düşünür. Akın’a hayatından çıkmasını söyler. Daha sonra Kaan’ı da evden kovar.

Akın gittikten sonra onu çok özlemeye başlar. Akın’da aynı şekilde Gamze’yi özlemektedir. Bu sırada Kaan’da polisler tarafından yakalandığında üzerinde uyuşturucuları bulunan kişi tarafından parasını vermediği için öldürülür. Kaan’la Akın’ı kavga edenler olduğu için Akın’dan şüphelenir. Bunu öğrenen Akın arkadaşlarıyla birlikte katili bulur ve yakalamak içi Tamer’le birlikte Elazığ’a gider. Bu kişiler sorgulanarak azmettiren de bulunur ve İstanbul’a Gamze’nin yanına dönerler. Tahir ve Doğan’da Gamze’nin yanına diğerlerinden önce gelmiş ve yardım etmişlerdir.

Kaan’ın ölümü hakkında gazetecilere röportaj veren Gamze Kaan’ı sevmediğini ve Akın’la evlenmek istediğini söyler. Akşam televizyonda bu haberi duyan Akın, Gamze’yle konuşur ve evlenmeye karar verirler.

Televizyonda haberi izleyen bir başka kişide Akın’ın hapse girmeden önce öldürdüğü kişinin kardeşidir. Bu haber sayesinde Akın’ın yerini kolayca öğrenirler ve Gamze’nin evine gelirler. Akın’ı öldürmek isterler. Burada çıkan çatışmada evi basanlar Tamer, Doğan, Akın ve Tahir tarafından etkisiz hale getirilir ama Tahir’de ağır şekilde yaralanır. Neyse ki iki gün sonra hastaneden taburcu olur ve kız isteme töreni başlar. Gamze’yi Akın’ın sonradan izini bulduğu kuzeni Yavuz ister, çünkü Akın’ın annesi babası yoktur ve bir yurtta büyümüştür.

Gamze’nin babası kızını verirken çok üzülür çünkü uzun zamandır özlemini çektiği ama gururu nedeniyle konuşmadığı kız ile arası tam düzelmişken onu yine kaybetmekten korkar. Ama böyle harika bir damatı olduğu içinde mutludur.

Bir ay sonra muhteşem bir düğünle evlenirler. Bu düğün içi Akın’ın arkadaşları çok yardımcı olmuştur. Aradan altı yıl geçer. Gamze ve Akın’ın 5yaşında Yelda adında bir kızları ve 1 yaşında da erkek bir çocukları vardır ve hala birbirlerine ilk günkü gibi aşklardır.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b