Ne nedir :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...En çok satan kitaplar / Çarın laneti

09 Mayıs 2014 Bu içerik 1.302 kez okundu.

Kitabın Yazarı:Jasper Kent
Çeviren: Samim Sakacı
Yayınevi: Can Yayınları
Kitap Türü: Yabancı Romanlar, Korku
Yayınlandığı Yıl: 2012
Sayfa Sayısı: 552
ISBN: 9750714924
Kitap Puanı:8.5 / 10 |

Arka Kapak Bilgisi

Rusya, 1855. Otuz yıllık barış döneminin ardından Avrupa'da yeniden savaş rüzgârları esiyor. Kırım'da Sivastopol kenti kuşatılmış, kuzeyde Petersburg abluka altında. Ama dört bir yanda düşmanla savaşan Moskova'da, yaşlanan Çar'ın ölmesini ve kanındaki lanetin çocuklarına geçmesini bekleyen bir kişi var. Ülkeleri giderek gücünü yitirirken aralarındaki gizli bağdan habersiz bir erkekle bir kadın, ortak miraslarıyla hesaplaşmak zorunda. Tamara Komarova, Moskova'da vahşi bir cinayeti ortaya çıkarıyor ve bunun, 1812'den beri şehirde işlenen seri cinayetlerin sonuncusu olduğunu keşfediyor. Sivastopol'daysa Dimitriy Alekseyeviç Danilov, sadece İngiliz ve Fransız Müttefik ordularının silahlarına değil, babasının otuz yıl önce toprağın derinliklerine gömdüğünü sandığı vurdalak'lara karşı da direnmek zorunda kalacak.

"Jasper Kent, Rus tarihi konusundaki engin bilgisi ve usta anlatımıyla, gerçekleri olağandışı bir vampir öyküsüyle harmanlayarak Rus İmparatorluğu'nun alternatif tarihini yazmayı sürdürüyor. XIX. yüzyıl Rus roman geleneğinin özünü yansıtan bu zengin ayrıntılarla örülü roman, vampir öykülerine meraklı olanların yanı sıra Rus edebiyatı tutkunları için de çok çekici."
ÖZETİ
Çarın Laneti Jasper Kent

Tarihin gizemini kullanarak tarihi olayları yeniden yaratmak son zamanlarda moda olmaya başladı ve bu okuyucunun da ilgisini oldukça çekiyor. Çarın Laneti kitabı da bu tarz eserlerden bir tanesi.

Jasper Kent'in kaleme aldığı eser tarihi gerçekleri vampir hikayesi şeklinde anlatıyor. Rus tarihi konusundaki bilgilerinin yardımı ile gizemli Rus tarihine el atan yazar işi fantastik bir tarihi gezintiye dönüştürüyor.

1855 yılı Rusya'sında geçen hikaye savaş içindeki Rusya’nın git gide tükenen gücü, Çar'ın kanındaki lanet ve şehirde işlenen vahşi cinayetler serisi.

Rus Edebiyatını sevenlerin ve vampir hikayelerinin tutkunlarının mutlaka okuması gereken harika bir kitap. Rus edebiyatı, Rus tarihi ve vampirler. İlginç bir deneyim olacağından kuştunuz olmasın.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b