Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...TSN - Tek Son Nokta / Telefonlara Yeni Nesil Tek Tip Şarj Aleti

09 Mayıs 2014 Bu içerik 1.152 kez okundu.

Avrupa Birliği özellikle Apple’ı zorlayacak bir karara imza atmak üzere; karara göre piyasaya çıkacak tüm akıllı telefonlar aynı şarj girişini kullanmak zorunda.

Avrupa Birliği tüm cep telefonlarını etkileyecek bir karara imza atmak üzere. Şuan Android veWindows Phone üreticilerinin sıkça kullandığı Micro USB şarj girişi, tüm cep telefonlarında zorunlu hale gelecek.

Karara göre üreticilerin tasarım ve donanımlarının Micro USB’ye adapte etmeleri için 3 yılları olacak. Özellikle Apple’ı derinden etkileyecek bu karar, aslında kullanıcıları rahatlatacak nitelikte. Eğer yasalaşırsa Apple’da neredeyse tüm üreticiler gibi Micro USB şarj girişi kullanmak, sevilen çift taraflılightning girişinden vazgeçmek zorunda kalacak.


Apple Ayrı Cihaz Üretmez!

Apple’ın şu ana kadar uyguladığı politikalara bakacak olursak, şirketin Avrupa ve Amerika için farklı cihazlar çıkartma ihtimalinin az olduğunu görmüş oluruz. Ancak Steve Jobs sonrası dönemde büyük değişim yaşayan Apple’ın Avrupa’ya Micro USB’li Amerika ve diğer bölgelere lightning’li iPhonegönderme şansı düşükte olsa var.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b