Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Türkiye`de İnternet neden fahiş fiyatlarda hizmet ediliyor ?

09 Mayıs 2014 Bu içerik 1.096 kez okundu.

Daha önceki haberlerimizi hatırlayan okuyucular, Japonya’nın birinciliğine şaşırmayacaktır. GenellikleGüney Kore ile yarışan Japonya’da ortalama bağlantı hızı tamı tamına 60Mbps. Üstelik Japonlar 1Mbpshız için sadece 0.27 sent, yani 40 kuruş ödüyorlar. 60Mbps internet bağlantısı ortalama 24 TL’ye geliyor. Türkiye’de ise aynı para ile 1 Mbps bile alınamıyor.

Güney Kore ortalama 46Mbps hız ile ikinci, Finlandiya 22Mbps ile üçüncü, İsveç 18.2 ile dördüncü ve Fransa az bir fark ile 17.6 ile beşinci. Türkiye ortalama hız olarak çok aşağılarda yer alıyor. Listenin sonlarına doğru yer alan Türkiye’yi görmek için ise dikkatle aramak gerekiyor. Ülkemiz ne yazık ki kırmızıyla gösterilen pahalı ve yavaş ülkeler arasında yer alıyor.

Sonraki iki sayfada yer alan ve dünya çapında internet bağlantı hızlarını ve fiyatlarını özetleyen enfes iki görsel istatistikten detayları kendiniz görebilirsiniz…

İşte Türkiye’nin ortalama fiyattaki yeriGördüğünüz üzere Türkiye kırmızıyla işaretli, Mbps başına en çok ödeyen ülkeler arasında.

İşte Türkiye’nin ortalama hızdaki yeri


Türkiye listenin sonlarında yer alıyor. Bu arada Amerika‘nın da durumunun pek parlak olmadığı dikkati çekiyor.

Malesef en pahalı internette neredeyse Dünya birincisiyiz. Bu konuya yetkililerin el atması gerekiyor. Japonlar 1Mbps hız için sadece 0.27 sent, yani 40 kuruş ödüyorlar. Türkiye’de aynı para ile en düşük tarife olan 1 Mbps bile alınamıyor. Türk Telekom fiyatları cep yakıyor adeta. Ülkemizin teknoloji alanında gelişimi için birilerinin ellerini vicdanlarına koymaları gerekiyor..

Son Olarak:

Japonya’da 60Mbps internet bağlantısı ortalama 24 TL’ye geliyor.
Türkiye’de ise 9.105,00.. Evet yanlış okumadınız Japonya’da 24 TL olan 60 Mbps internet Türkiye’de 9 bin 105 lira.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b