Sinema :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Bülent Hanım`ın kadın olduğu gün

11 Mayıs 2014 Bu içerik 1.436 kez okundu.

(Soldaki fotoğraf: Bülent Ersoy ameliyat sonrasında ilk olarak telefonla annesini aradı...)


Bugün (21 Kasım 2011) gazetelerde, ülkemizin hiç bitmeyen ilginç haberlerinden biri daha vardı. Habere göre, Adalet Bakanlığı, Ağustos ayında zabıt katipliği içinsınav açmış. Ancak mülakatta öyle sorular sorulmuş ki, değil zabıt katibi olabilmek, o sınavdan ruh sağlığı düzgün bir şekilde çıkmak bile zor. Sorulardan bir bölümü şöyle:

- Keops pramidinde kaç taş kullanılmıştır?
- Penguenlerin dişleri var mıdır?
- Örümcek adamın annesinin adı nedir?
- Ulubatlı Hasan kaç ok yemiştir?
- Bülent Ersoy kaç yılında gerçekleştirilen ameliyatla kadın olmuştur?
- Titanik gemisinde kaç yolcu vardı? Hayatta kalanların isimlerinden üçünüsayınız?

Biz Turknostalji.com olarak, parmak kaldırıyoruz ve ilgi alanımız dışındaki ilk dört soruyu es geçip, son iki soruya cevap vermek istiyoruz. İlk yanıtımız şöyle:

Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981 Salı sabahı Londra saatiyle 8.30'da Charring Cross Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştirdi ve hayata bu kez Bülent Hanım olarak "Merhaba" dedi.

(Soldaki fotoğraf: Bülent Ersoy, taburcu edildikten sonra ilk iş olarak annesini Londra'ya getirtti. Annesi Necla Hanım, çocuğunu ilk kez yeni cinsiyetiyle havaalanında gördü...)

Bülent Ersoy, ameliyatın üç gün sonrasında tamamen kendine geldiğinde, yüzünde buruk bir tebessüm vardı.

Ameliyatı yapan doktoruna başucundaki hemşireye ve kendisiyle ilgilenen tüm hastane personeline teşekkürler etti, minnet borcunu tekrar tekrar dile getirdi. Yalnızlık duygularına kapıldığı sıralarda iki elini açtı ve dua etmeye başladı. Allah'a şükretti ve günahlarını affetmesini istedi.

Oysa yalnız değildi sanatçı... Hastanenin kapısında Türkiye'den gelen iki yakın arkadaşı vardı. Bu arkadaşlarından Filiz onu hastanede ziyaret eden ilk yakını oldu ve uzun süre yanında kaldı.

Cuma gecesini sakin geçirmişti. Ertesi sabah kendine geldiğinde biraz sancısı vardı. Rica etti doktorlardan ve iğne yapıldı. İğneden kısa bir süre sonra ağrısı sızısı dinmişti Bülent Ersoy'un... Odasına çiçekler gelmeye, telefon da art arda çalmaya başladı.

Sanatçı, kendisiyle görüşen ilk Türk gazeteciye ise şunları söyledi: "Günlerim telefon basında dua etmekle geçiyor. Tanrıma şükürler olsun. Kendimi iyi hissediyorum."

Daha önce doğum günlerini kutlamayan Bülent Hanım, Türkiye'ye döndükten sonra 9 Haziran 1981'deki 29. yaş gününde küçük bir parti verdi ve "Bu benim 1. yaş günüm" dedi (sağdaki fotoğraf).

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b