Mizah :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Mutlu Ol Ki Gelirin Artsın

11 Mayıs 2014 Bu içerik 1.030 kez okundu.

Habere göre İngiliz araştırmacılar mutluluğa değer biçmiş. Örneğin, dans etmenin verdiği mutluluk 6.000TL’imiş. Yani dans edince 6.000TL kazanmış gibi mutlu oluyormuşsun.
Yüzünce 5.800TL’lik mutluluk cepteymiş. Yani mutlu ol ki gelirin artsın, kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasıla kat be kat coşsun. “Fakirim ama mutluluk da bende” diye kamyonların arkasına yazılsın.

O zaman ben de bazı mutluluk ve mutsuzluk veren hareketleri değerliyorum:

*

- Gıcık adama laf soktuğunda 1.253TL’lik bir mutluluk oluşuyor. Hele eleman cevap veremeyip morarırsa rakam 2200TL’ye çıkıyor.

*

- Güzel bir şarkı dinlediğinde aylık gelirin 750 TL artmışçasına mutlu oluyorsun. Vergisidir, damga puludur derken elinde 640TL kalıyor. Olsun, avuç içi kadar mutuluk yeter.

*

- Takım tutar gibi oy verdiğin parti iktidar olduğunda cebine “reel” olarak bir mutluluk girmiyor ama aklınla desteklediğin parti oyunu hatırı sayılır şekilde artıramadığında 3.300TL’lik bir “batsın bu dünya tazminatı”rücu ediyor kafana.

*

- Maaşına zam haberi geldiğinde, haberin verdiği gazla aldığın zamma ilave olarak 1.500TL’lik bir mutluluk primi kazanıyorsun.

*

- Ergensen ve ailenle takışıp ebeveynlerini mutsuz ettiysen, 200TL’lik bayram harçlığı almış gibi mutlu oluyorsun. Ebeveynsen, zararın 3.000TL.

*

- Kaybedene kadar bir nefes sıhhat bedava lira, kaybettiğinde ise cihana bedel.

*

- İdama giderken asıl katilin yakalandığı bilgisi gelince, hayatta kazandığın toplam paraya eşdeğer bir meblağ havale yapılıyor haklılık hesabına.

*

- Yere düşürürken son bir refleksle tuttuğun sürahinin sağladığı “eşeği kaybedip buldurma ikramiyesi” 25TL civarı. Sana 30 TL olur.

*

- Çocuğun işe girip paçayı kurtardığında, Sabancı ailesinin tüm nakitleri kafa hesabına yatıyor.

*

- Osurduğunu fark etmezlerse mutluluktan 12TL kazanıyorsun, fark ederlerse zararın çok.

*

- Melih’in yüzünü gördüğünde 4.200TL’lik bir zararın doğuyor. Hele eleman ağzını açıp konuşmaya başladığında yıllık gelirinin 1/3′ü gidiyor.

*

- Milyonlarca sperm arasından sıyrılıp yumurtaya ilk sen ulaştığında, dünyalar senin oluyor. Kazancın daha o yaşta, hatta o saniyede hesap edilemez boyutta.

*

İrili ufaklı rakamlarla ebedi mutluluğa varamazsın belki ama bu yazıyı okumakla bir kaç lira kazanmış olabilirsin. Kim bilir!

*

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b