Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...EN İYİ ZAYIFLAMA ALETLERİ

13 Mayıs 2014 Bu içerik 1.303 kez okundu.

EN İYİ ZAYIFLAMA ALETLERİ

Düzenli spor yapmak; formda kalmanın,kilo alıp zayıflama derdine düşmemek için her zaman tavsiye edilen yöntemdir.Sağlıklı bir bünye ve tüm organlarımız için spor hayati bir önem taşımaktadır.Normal şartlarda zayıflama gibi bir derdiniz olmasa dahi uzmanlar her kes için her gün en az yarım saat bir egzersiz önermektedir.

Günlük koşturmalarımız işimiz-gücümüz ve bir çok nedenden ötürü çoğu zaman buna vakit ayıramıyoruz.Fırsat bulduğumuz vakit:

1-Nasıl bir spor yapmalıyız.?

2-En etkili spor hangisidir.?

3-Spor Aletleri Kullanılmalı mı?

4-Spor Aletleri Zayıflatır mı?

5-En etkili zayıflama aletleri hangileridir.?

En son soru ile birlikte tum bunlara cevap vermeye çalışalım.En etkili zayıflama aleti; şuphesiz tüm vucudu en iyi şekilde çalıştıran alet en iyi zayıflama aletidir.Bir zayıflama aleti alma niyeti ile alışverişe çıktığınızda,ne kadar çok fazla seçeneğiniz olacağını sizde göreceksiniz.

En iyi zayıflama aletini seçmek dolayısıyla sizin için bir hayli zor olabilir.İlk etapta zayıflama aletini seçmeden önce vucudunuzun hangi bölgelerini hareket ettirmeniz gerekir,yani hangi bölgelerden zayıflamnız gerek bunu belirleyin.Daha sonra nasıl bir spor aleti alacağınıza karar verin.Aktif spor aleti mi? yoksa pasif egzersiz yaptıran bir aletmi istiyorsunuz.

Aktif spor aletleri bizzat sizin vucudunuzun kas-eklem gibi organları,sizin hareketleriniz,çabanızla çalışan ve size spor yaptıran aletlerdir.örneğin barfiks,koşu bandı,twister ve benzeri zayıflama aletleri sayılabilir.

Pasif Egzersizler yaptıran zayıflama aletleri ise sizin hiç bir çabanız olmadan dokularınızı çalıştıran aletlerdir.örneğin zayıflama kemeri buna örnek olarak verilebilir.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b