Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Kilo Aldıran ve Sık Tüketilen Besinler

13 Mayıs 2014 Bu içerik 1.135 kez okundu.


Zayıflama sorununu çözmek için size uzak kalmanızı tavsiye edeceğimiz bir kaç yiyecek gurubu;
Makarna:

Makarna insanı en hızlı kilo aldıran tek besindir. Örneğin: öğrencilerin tek vazgeçilmezidir makarna.Hepimiz öğrenciyken en hızlı ve en ucuz makarnayı yapıp, yemişizdir.Ancak makarna ile geçilen öğünler kilo aldıran yemek saatleri olarak geçer.Beyaz ekmek:

Ülkemizde en çok tüketilen ve kilo alımının baş nedenlerinden olan ekmek. Gündelik hayatta olmazsa olmazımız. Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek veya buğday ekmeğini tercih etmeliyiz.Tatlı besinler:

Tatlı insana kilo aldıran ve şekeri yükselten zararlı besinlerin en başıdır. Sizlerin de tatlı ihtiyaçlarınızda yulaflı bisküvi veya tahıllı bisküvi çeşitlerine yönelmeniz sağlığınız açısından çok önemlidir.Katı Ve Hayvansal Yağlar:

Margarin gibi katı yağlar sindirilmesi çok zor ve vucutta depolanması en fazla olan yağlardır.zayıflamak isteyen ve formunu korumak istyenlerin bu tür yağlardan uzak durmasını öneririz.Hatta bu tür yağlarla yapılmış tüm yiyeceklerin ( hamurlu,tatlı,sebze yemekleri ve diğer benzeri) tüketilmemmesi gerekir.

Hayvansal yağ gurubundan Tereyağ,et mamullerinin içindeki iç yağ,kuyruk yağı ve benzeri yağlar kilo alımına neden olur.Aynı zamanda kolestrolu yükseltme,damar tıkanıklığını artırma gibi vucudun dengesini altüst eden yağlardır.Kişi kilo almak istiyorsa bunları kullanacak…Zayıflamak isteyenlerin,sağlıklı formda kalmak isyetenlerin bu tür yağları kesinlikle tüketmemesi gerekir.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b