Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Güzel Olmak İçin Düzenli Olarak Yapmanız Gereken 9 Şey

15 Mayıs 2014 Bu içerik 1.489 kez okundu.

1- Yeşil sebzeler yiyin.2- Daha fazla uyuyun.3- Hindistan cevizi yağı kullanın.4- Rooibos çayı için.5- Düzenli olarak spor yapın.

6- Vitamini bol olan yiyecekler yiyin.

7- Omega içeren yiyecekler yiyin.8- Ship olduklarınız için minnettar olun.9- Saçlarınızı her gün yıkamayın.------------------------------
Güzel olmak için çok düzgün bir fiziğe sahip olmak zorunda değilsin. Ne kadar fazla kilon olduğu veya cildinin durumu hiç önemli değil.
Çünkü güzellik kavramını, zaten her kız içinde barındırır ve sen de buna dahilsin. Güzel görünmenin en iyi yolu, doğal ve rahat olmaktan geçer. Başını dik tut, omuzlarını da at geriye; şimdi kendini daha iyi hissedeceksin. Tabii gülümsemeyi de eksik etme! Gülümsemek senin havanı değiştirecek, sana bakanları da mutlu edecektir.

Eğer doğal güzelliğini ortaya çıkarmak istiyorsan işte sana birkaç ipucu ;

- Uykunu iyice almaya dikkat et. Uykunu tam alman, vücudunun yenilenmesine yardım eder. Ertesi gün kendini mutlu ve güzel hissetmeni sağlar.

- Bol su içtiğinden emin ol. Balık, sebze, meyve, baklagil gibi sağlıklı besinler tüketmeye çalış. Tüm bunlar cildinin ışıldamasına yardımcı olacaktır.- Cildini koru ve dikkat et. Cildinizin temiz olması önemlidir. Tonikle silinmek cildi rahatlacaktır. Nemlendiriciyi unutma ve nemlendiricinin en az 15 faktör koruma faktörlü olmasına özen göster. Haftada 3 kereden fazla yüz temizleme fırçası kullanma, özellikle siyah noktalara meyilliysen cildini tahriş edebilirsiniz.

- Bu aşamada tırnakların ve parmakların bakımı oldukça önemlidir.Gördüğün french tarzı manikürleri yapmak sandığın kadar zor değil. Tırnaklarının üzerindeki ölü deriyi geriye iterek veya manikür makasıyla çok derine girmeden de temizlik yapabilirsin.- Açık renkli parlatıcı sürmek iyi olacaktır. Tırnaklarına, çevresine ve ellerine krem sürmeyi ihmal etme.

- Saçlarını temiz tut ,sağlıklı ve parlak saçlar istiyorsan doğru şampuanı tercih etmek gerekiyor. Eğer sabahları banyo yapmaya vaktin olmuyorsa, akşamdan yaparak, sabahları saçına şekil verebilirsin.

- Makyaj yaparken abartıya kaçma sakın. Hafif allık, rimel ve azıcıkta dudak parlatıcı kullanman, seni daha doğal gösterecektir.

- Güzel kokmak arkadaşlarının sana daha yakın durmasını sağlayacaktır.- Parfüm numunelerini deneyerek sana en hoş geleni alabilirsin. Kullanırken şişeyi olduğu gibi üzerine boşaltmamaya dikkat ederek, vücut losyonları da kullanabilirsin...

Unutma ki sen kendi tarzınla çok güzelsin ve hiç kimseye benzemiyorsun. Güzel olmak demek herhangi birine benzemeye çalışmak değildir. Kendi tarzını yakalamaya çalış...
----------------------------
Sırf sivilceleri yüzünden hoşlandığı çocuğa ilgisini belli edemeyen bir arkadaşım vardı. Bu haliyle kimsenin ondan hoşlanmayacağını sanırdı. "Görmüyor musun, onun da sivilceleri var ve sen ondan hoşlanıyorsun" desem de fayda etmezdi. Ama diğer yandan bu durumu değiştirmek için çaba da sarf etmezdi. Tıpkı arkadaşım gibi, kendimizi sivilcelerden, çilerden ya da benlerden ibaret hissettiğimizde, etrafımızdakilerin de bizi bu şekilde algılayacaklarını düşünmemiz kaçınılmaz olur.

Çözüm

1-Sivilce, siyah nokta, leke, ben... Sorun her ne ise "onun üstesinden nasıl gelirim"in cevabını ara. Bu konuda yapılacak en doğru hareket, bir dermatologa başvurmak. Böylece cildini daha iyi tanıyacak, uzman tavsiyesiyle kullanacağın ürünler sayesinde sorununla çok daha kolay başa çıkabileceksin.

2-Sabırlı olmak, sorununun üstesinden gelmenin birinci kuralı! Örneğin hafta boyu el sürmediğin sivilcelerini, dayanamayıp "geçmiyor" diye yolmaya başlarsan, iyileşme sürecini engellemiş olursun.

Boy kısalığı

Özellikle kısa boylu olmak, biz kızların en büyük takıntısı. 1.70'i geçmedikçe boy uzunluğumuzu yeterli görmüyoruz. Oysa kabul etmeliyiz ki, regl olana kadar süren hızlı büyüme süreci, regl sonrasında yavaşlıyor. Ve bundan sonra genlerimizin el verdiği ölçüde boyumuz uzuyor.

Çözüm

1-Genelde kapalı ve açık kırıklarda, kol ve bacak eğriliklerinin düzeltilmesinde kullanılan "İlizarov Tekniğinden, günümüzde boy uzatmada da yararlanılıyor. Ancak bu, ciddi ve zorlu bîr cerrahi işlem. Sence, buna değer mi?
Konu ile ilgili daha fazla bilgi İçin tıkla: www. ilizarov.com

2-Lise 2'de boyu ancak 1.50 cm civarında olan bir arkadaşım vardı. Sınıfımızın en en kısası olmasına rağmen, içimizde en neşeli de oydu. Okulun folklor, tiyatro gibi tüm aktivitelerine katılır, hiçbir faaliyeti kaçırmazdı. Biz, sivilce, siyah nokta gibi kızsal sorunlarımızdan söz ederken, o yanımıza gelir, "Boş verin şimdi bunları, 2 C'ye gelen yakışıklıyı gördünüz mü? diye ilgimizi başka yöne çekerdi. yani bedeninizle barışık olun. Bu konuda psikologlarda beden imajımızı sevdiğimiz zamansorunların üstesinden gelebileceğimizi söylüyorlar.

Saçlar

Sabah okula gitmeden evde, okula gidince tuvalette, ayna karşısında saçımıza şekil vermek için harcadığımız zaman hiç de az değildir. saçları kıvırcık olanlar kabarması ve elektriklenmesinden, saçları düz olanlar kafalarına yapışık durması ve cansız görünmesinden şikayet ederler. Ve genelde kıvırcık saçlılar düze, düz saçlılar da kıvırcığa özenirler. Oysa asıl önemli olan, sağlıklı görünen ve kolay şekil alan saçlar değil midir!

Çözüm

1-Saçların şekle girmemesinin en önemli nedeni, nemsizlik, yağlanma, uçlardaki kırıklar gibi saç sorunlarıdır. Bu sorunlardan kurtulmak için saç problemlerinin ne olduğunu tespit edip uygun ürünleri seçmelisin.

2-Kıvırcık saçlar için bukleleri canlandıran, düz saçlar için pürüzsüz düzlük sağlayan ürünler ile artık onları şekle sokmak çok daha kolay.

Kilolar

3, 5, 8, 15, 20... Vermek istediğimiz kilogramlar farklı olsa da kilo sorunu birçoğumuzun başlıca takıntılarından... Ancak bu soruna diğerlerine oranla daha önemli, çünkü hem fazla kilolar hem de onlardan kurtulmak için yapılan kulaktan dolma diyetler, ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Çözüm

1-Öncelikle bir diyetisyene başvurmalısın. Özel muayene sonrası sağlık durumumuza, yaşam şeklimize en uygun diyet programını ancak bir diyetisyenden öğrenebiliriz

2-Olması gereken sağlıklı kilonu öğrenmek için, boyundan 107 sayısını çıkart. (Örnek: 1.60 cm boy için, 160 - 107 - 53 kg) Bundan bir iki ki lo fazla ya da az olabilirsin; bu, hiç sorun değil. Ama 5-6 kilo fazla ya da az kilon varsa, buna göre öğünlerini ayarlamalısın.

İşte Diyetisyen Âşkın Yüksel'in, herkesin kolayca uygulayabileceği önerileri:

a-Üç öğün yemek mutlaka yemeli ara öğünler de almalısın. Her öğünde protein, vitamin ve karbonhidrattüketmeli, ara öğünlerde meyve yada havuz, salatalık gibi sebzeleri çiğ yemelisin.

b-Ağzındaki lokmayı en az 25 kez çiğne. Böylece doyma hissini algılayabilirsin.

c-Kilon ve boyun arasındaki orangayet normal, ama sen geniş basenlerinden şikayetçisin. Bu durumda basen bölgeni çalıştıran egzersizler yapmalısın.

d-Her gün bir saat yürü, koş, jimnastik yap; kısacası bol bol hareket et! Kalça, göbek fazlalıkları için özel egzersizler yapmayı da İhmal etme.

e-Her gün en az 2.5 it su İç.

f-Kilonu düzenli olarak takip et. Her hafta tartıl. Eğer gittikçe kilonun arttığını görüyorsan, öğünlerindeki yemek miktarını azalt (dört dilim ekmek yiyorsan, İki dilim yemeye başla), daha fazla hareket et.

Estetik Kaygılar

Burnum kemikli, dudaklarım ince, kulaklarım kepçe... Estetik kaygılarla ilgili sorunlarımız bitmiyor. Fabrikasyon olmadığımız İçin hepimizin yüzünde bize özel, soya çeken, beğendiğimiz ya da beğenmediğimiz birçok özellik var. Eğer bunlardan birine kafayı takmışsak, vay onun haline! Bu durumda kendimizi sadece kemikli bir burun ya da İnce bir dudak olarak görmek içten bile değildir. Oysa bu tür yaklaşımlardan vazgeçip "çirkin" organımızı, bedenimizin karakteristik özelliği olarak kabul etmek ve bunu artıya çevirmek elimizde. Buna bir de iyi makyaj tekniklerini ekledik mi, kim tutar bizi!

Çözüm

1-Makyaj yapmaya başlamadan önce, yüzünde, beğendiğin ve beğenmediğin yanları düşün. Beğenmediğin yönlerini geri plana atmak için koyu renk pudra ve fondöten kullan. Diğer bölgeleri, açık ya da ten rengi pudra ve fondötenle Ön plana çıkart. Örneğin kemikli bir burnun varsa, kemik üzerine koyu renk fondötenle gölgeleme apabilirsin.

2-İnce dudakların varsa, daha kalın görünmesi için açık renk rujları tercih etmelisin.

3-Küçük gözlerin için, açık ve ışıltılı farları kullanabilirsin.

4- Hiç makyaj yapmadan da dikkat çekebilirsin. Sağlıklı ve pırıl pırıl görünen bir cilt ve havalı saçlarla bunu başarmak mümkün. Tarzına uygun şık kıyafetlerini de üzerine geçirdin mi, olay bitmiştir!

Selülit

Dengesiz beslenme, hareketsizlik, aşırı kafein tüketimi, az su İçme gibi nedenlerle bacak ve kalçalarda oluşan, portakal kabuğu görünümü olarak adlandırılan selülit, özellikle yaz aylarının en büyük kabusu. Bu kabusun sona ermesi tamamen bize bağlı.

Çözüm

1-Fast food tarzı beslenmeyi bırakmalı, abur cubur tabir edilen zararlı atıştırmaları minimuma indirmelisin. En doğrusu bîr diyetisyene başvurup birlikte sana uygun beslenme programını çıkartmak. Ayrıca selülitin en iyi dostu tuzu kendine düşman edinmelisin

2-Günde en az 2 it. su tüketmelisin.

3-Hergün yapacağın hızlı ve tempolu yürüyüşler, dolaşım sistemini harekete geçirecektir.

4-İlk üç maddeye dikkat edip selülit önleyici bakım ürünlerinden de önerilen miktar ve biçimde kullanırsan, sorunundan büyük ölçüde kurtulabilirsin.
Kaynak: Hürriyetim
---------------------------------------

AŞIK OLUNUCAK KIZIN SAHİP OLMASI GEREKEN 3 ŞEY
1-) güzellik
2-) zeka
3-) espri anlayışı

evet akla mantığa uygun olan sıralama budur. belki bazıları buna parayı, boyu posu, ne biliyim göz rengini falan da ekleyebilir. ama aslında doğru sıralama şudur sevgili aşık olma namzeti erkek arkadaşlar:

1-) şefkat (zira bu kıza aşık olduysanız muhtemelen onunla evlenmek de istersiniz.
şefkat merhamet nedir bilmeyen insanla da ömür geçmez)
2-) beceri (bebekleştirilmiş sesleriyle ay ben şunu yapamam, vay ben bunu beceremem diyen kızlar başta ilginç ve çekici gelebilir ama böyle bi insandan soğumamak imkansız olduğundan, belli bi süre sonra "ehh bi şeyi de kendin yap be!" deme kıvamına geleceğinizden emin olabilirsiniz)
3-) güzellik, zeka ve espri anlayışı (kabul edelim ki ne kadar şefkatli ve becerikli de olsa salak ve çirkin bi kızın şansı çok düşük. hele de iki lafın belini keyifle kıramayacak kadar aspri anlayışından yoksunsa)

demek ki, neymiş... bazı şeyler gerekliymiş ama yeterli değilmiş.
------------------------------

GÜZEL OLMAK İÇİN :)

kışın ortasında mini etek çıplak bacakla dolaşan bir arkadaşın(valla samimiyetim yok) "üşümüyor musun özlem?" sorusuna verdiği yanıt:

"şekerim güzel olmak için kışın üşümeyecek, yazın terlemeyeceksin"

---------------------------
------Güzel olmak için hanımlara bazı öneriler------

Saçlarınızı düzenleyin
Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı olduğunu görürsünüz.

Güne zinde başlamak

Sabahları yorgun kalıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir bardak limonlu ılık su içebilir, cildinize de maden suyu ile masaj yaparsanız canlandırmış olursunuz.

Diş sağlığı

Diş etlerinizi kuvvetlendirmeniz için küçük taneli tuzları diş fırçanızın üzerine koyun. Daha sonra da diş etlerinize kadar dişlerinizi fırçalayın.

Susuz ciltler için
Vücudunuzda su eksikliği varsa badem özlü bakım kremleri kullanmalı ve yeşil çay içmelisiniz.

Buzlu dudak kremi
Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız size önemli bir tavsiye. Kalemi kullanmadan önce buzlu bir kabın içinde bekletirseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Ellere süt banyosu
Manikür yapılırken su yerine artık süt kullanılıyor. Ellerinizi en az beş dakika ılık sütün içinde dinlendiriseniz elleriniz ve özellikle tırnaklarınızın güçleneceklerini göreceksiniz.

Farların kullanımı
Eğer farlarınız göz kapaklarınızın üzerinde birikiyorsa kesinlikle yağ bazlı farlar kullanmayın. Yoğun renk pigmentleri içeren pudra farlardan kullanmalısınız. Hafif sedefli farlarda bu konuda çok kullanışlı. Çünkü içeriğindeki sedefli maddeler göz kapağının üzerine yapıştığı için birikme yapmaz.

Mat dudaklar için
Mat rujları seviyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Böylece dudaklarınız parlamayacak ve çerçeveyi çok fazla taşırmadığınız sürece dudaklarınıza ayrı bir dolgunluk kazandıracaktır. Sadece dudak kalemi ile de dudaklarınıza renk verebilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; kalemi dudağınıza dik hareketlerle sürdükten sonra parmağınızla iyice dağıtmalısınız.

Göz makyajı temizliği
Göz makyajınızı temizlerken göz kapağı ve çeversini ovuşturmamalısınız. Bunun için kullandığınız ürünü göz kapağınıza sürdükten sonra bir parça pamukla göz pınarından dışarıya doğru hafif dairesel hareketlerle silin.

Cildiniz parlıyorsa
Cildinizi kurutmadan matlaştırmanız gerekir. Fondöteninizi sürmeden önce matlaştırıcı kremler kullanmalısınız. Ve günlük kremler kullanırken bunların jel olmalarına özen gösterin.

Rejim yaparken göğüsleriniz sarkarsa
Kadınların sıkı bir rejime girdiklerinde kilo vermekten göğüslerinin sarktığı görülür. Bu durumda proteini zengin rejimler yapmalısınız. Böylece elastin ve kolajen lifleri esnekliğini kaybetmemiş olur.
-----------------------------

Bilinmesi Gereken 20 Güzellik Sırrı.. Güzel Olmak İçin Ne Yapılır? Bayanların Bilmesi gereken güzellik sırları.. Artık kendi kendinize yetecek olacak bu kolay yöntem ve tekniklerle çevrenizdeki insanları güzelliğinizle büyüleyin. Güzel olmak için aşırı sıradışı şeyler yapmanıza gerek yok.

Bilinmesi Gereken 20 Güzellik Sırrı

Sizden yaşça büyük insanların tavsiyelerini dinlemekten pek haz etmediğinizi, öğütlerini “çok sıkıcı” bulduğunuzu biliyoruz. Ama bu küçük, eğlenceli güzellik ipuçlarını aklınızın bir kenarına not etmenizde fayda var. 20 yıl sonra aynaya baktığınızda pişman olmayacaksınız!

1. Fondötenden vazgeçin:

Akne sorunu olan kişilerin ilk başvurdukları yollardan biri, onları kalın bir fondöten tabakasıyla kapatmaya çalışmaktır. Ancak fondöten 30 yaş üstü kadınlar içindir. Sadece natürel güzelliğinizi kapatmakla kalmaz, sizi doğallıktan uzaklaştırır. Genç teninizi fondötenin arkasına gizlemek yerine, sadece hatalı noktalarda kapatıcı ürünler kullanın. Üzerine çok hafif bir pudra ya da renklendirilmiş nemlendirici sürebilirsiniz. Renklendirilmiş nemlendiriciler daha hafif ve doğal bir görünüm verir. Ancak illa fondöten kullanacaksanız, toz formundaki mineral ürünleri tercih edin.

2. Kapatıcıyı yaymayın:

Kapatıcıyı uygularken ovalayarak yaymak yerine, orta parmağınıza bir miktar alıp kapatacağınız noktaya hafifçe vurarak üzerini kapatın. Yaymayın, ovalamayın, sadece küçük vuruşlarla kapatın!

3. Ya gözlerinizi ya dudaklarınızı öne çıkarın:

Eğer gözlerinize makyaj yaptıysanız dudaklarınıza sadece bir parça parlatıcı sürmeniz yeterli olur. Kırmızı, dramatik görünümlü bir ruj mu sürmek istiyorsunuz? O zaman, yüzünüzü aydınlık tutun. Koyu renk allıklardan kaçının, sadece kirpiklerinize maskara sürün.

4. Abartmayın:

Hangi yaşta olursanız olun, çok fazla boyanmak kimseyi güzelleştirmez. Fondöten, pudra, allık, göz kalemi, maskara, göz farı ve ruju günlük makyajınızda kullanmayı alışkanlık haline getirdiyseniz, yaşınıza göre abartılı makyaj yapıyorsunuz demektir. Gerçekten neye mi ihtiyacınız var? Harika bir maskara, sivilceler ve bıraktıkları lekeleri kapatmak için bir kapatıcı ve dudak parlatıcısı. Kış aylarında yüzünüz solgun görünüyorsa allık da kullanabilirsiniz.


5. Doğal saçlar her zaman daha etkileyicidir:
Saçlarınız beyazlayamaya başlayınca her ay dip boyasıyla uğraşacaksınız. O yüzden saç boyası için acele etmeyin. Saçınızın rengini biraz açmak istiyorsanız çok hafif gölgeler attırabilirsiniz. Ancak sizi basit gösterecek kadar yoğun olmamasına dikkat edin. Buradaki amaç, çevrenizdekilerin saçlarınızın doğal olarak güneşte açılmış gibi görünmesini sağlamak, ucuz bir kuaförde meç yaptırmış izlenimi vermek değil!

6. Vazelin dostunuz olsun:

Pahalı dudak ürünleri yerine vazelin kullanabilirsiniz. Kuruyan, çatlayan, pul pul olan dudaklarınıza bir miktar vazelin sürüp masaj yapın. Daha yumuşak ve pürüzsüz olduklarını göreceksiniz. Vazelini zorda kaldığınızda göz makyajını temizlemek için de kullanabilirsiniz.

7. Akne için dermatoloğa gidin:

Akne sorunu olanların yaptığı en büyük hata nedir? Dermatoloğa gitmemek. Bir çantaya 200 lira yatırmak yerine, bu parayı dermatoloğa verin. Sivilcelerden kurtulmak yapabileceğiniz en iyi yatırımdır. Bunun en garanti yoluysa dermatologdan geçer.

8. Güneş koruyucusunu ne zaman sürmeseniz olur?

Hiçbir zaman! Cilt güzelliğiniz için ilk yapmanız gereken şey, her gün güneş koruyucu kremi kullanmak. Böylece 50 yaşınıza geldiğinizde bile harika görüneceksiniz. Keşke 20 yıl önce birileri bize güneş kreminden bahsetseydi. Keşke güneşin altında ıstakoz gibi kızarıp durmasaydık! Unutmayın, UV ışınları bulutları geçebilir ve bu ışınlar cildinizin yaşlanma sürecini hızlandırır. Akne sorunu olanlar, özel olarak bu soruna yönelik olarak üretilmiş güneş kremlerini kullanabilirler.

9. Tırnaklarınıza bakın:

İnsanlar genellikle karşıdakilerin el ve ayaklarına bakarak onları yargılar. Tırnaklarınızı temiz ve aynı uzunlukta tutun. El tırnaklarınızı yuvarlak, ayak tırnaklarınızı düz kesin. Bu alışkanlık ilerde ayak tırnaklarında görülebilecek travmaları, tırnak deformasyonlarını engeller. Eğer onları boyamak istiyorsanız, ojeyi yarısı dökülüp ucuz bir görüntüye neden olacak kadar uzun bir süre tırnaklarınızda tutmayın.


10. Bu ürünleri denemeden almayın:

Bazı güzellik ürünlerini denemeden almamak gerekiyor. Ruj, pudra ve allık alırken mutlaka teninize uyup uymadığını deneyin. Eğer parfüm satın almak istiyorsanız yine almadan önce mutlaka denemelisiniz. Çünkü bir parfüm başkasında harika kokarken sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Hatta bazı parfümlerin kokusu bir saat sonra değişip size rahatsızlık verebilir. Neleri denemeden alabilirsiniz? Maskara, göz kalemi, dudak parlatıcısı ve birçok temel renk göz farını…

11. Gözlerinizin içine kalem çekmeyin:Bu gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Bunun yerine kalemi kirpik hizasına çekin. Ayrıca çok keskin hatlı bir çizgi doğal görünmez. Bu nedenle kalemi çektikten sonra parmağınızla keskin çizgiyi hafifçe dağıtın.

12. En güzel yanınızı keşfedin:

İnsanlar genellikle dudaklarınızın ne kadar güzel olduğunu söylüyorsa, parlatıcılarla dudaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz. En çok gözlerinin rengi iltifat alıyorsa, onu daha da belirginleştirecek bir far ya da maskara kullanabilirsiniz.

13. İstenmeyen tüyler meselesi:aÇok şanslısınız. Çünkü günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilen lazerli epilasyon teknolojisi geçmişe göre hem çok gelişti, hem de ucuzladı. Epilasyonu güvenilir, en yeni teknolojileri kullandıklarına emin olduğunuz bir yerde, işin uzmanlarına yaptırmakta fayda var. İşlem sonrası dikkat etmeniz gereken en önemli noktaysa kesinlikle işlem görmüş bölgeyi güneşe maruz bırakmamak. Mutlaka güneş koruma kremi kullanmalısınız. Aksi takdirde kalıcı lekeler oluşabilir. Eğer tüyleri jiletle temizleme yoluna giderseniz, işlemi banyonuzun sonunda yapmaya özen gösterin. Böylece cildinizde oluşacak tahrişi azaltmış olursunuz.14. Anahtar ürünlere para harcayın:Sınırlı bütçenizi en iyi şekilde değerlendirmek için hangi ürünler için gerçekten para harcamalı? İşte birkaç öneri: 50 liralık bir göz kalemiyle güvenilir bir markanın 10 liralık göz kalemi arasında büyük bir fark görmeyeceksiniz. Ancak göz farı seçerken lüks bir ürünle, ucuz bir ürün fark yaratabilir. Kaliteli bir far bütün gün gözünüzde kalırken, ucuz olan uçup kaybolabilir ya da göz kapağınızda çamura dönüşebilir. Pudra ve allığa harcadığınız paraya acımayın. Çünkü lüks pudralar, o kadar ince zerreciklerden oluşur ki, yüzünüze birkaç kat bile sürseniz doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Çok sorunlu bir cildiniz yoksa nemlendiriciye ve cilt temizleyicisine de servet yatırmanız gerekmiyor.


15. Saç ürünlerini doğru miktarda kullanın:Saçlarınız için kullandığınız şekillendirici ürünlerin miktarını abartmayın. Saçların itseline şekle girmemesinin ya da yarım saat sonra düşmesinin esas nedeni de budur. Bu tip ürünleri çok fazla miktarlarda kullanmak saçınızı ağırlaştırır, yağlı görünmesine neden olur.16. İyi uyuyun:

Geç saatlere kadar eğlenmek ya da twitter başında vakit geçirmek tabiî ki keyifli. Ancak, dengeyi tutturmakta fayda var. Uzmanlar, sekiz saat uykuya ihtiyacımız olduğunu söylüyor. (Bu durumda sabah yedide kalkıp güne başlıyorsanız, maalesef saat 23.00’da yatağa girmeniz gerekiyor) Cilt uyku sırasında yenileniyor, hücreler kendini onarıyor. Sağlıklı bir uyku düzeni, cildi genç tutmak için pahalı kremlerden daha fazla işe yarıyor.

17. İyi beslenin:Sağlıklı beslenme düzeninin de pahalı kremlerden daha çok işe yaradığı bir gerçek. Eğer hamburger ve patates cipsiyle besleniyor, sebze yemeklerine burun kıvırıyor, su yerine kola içiyorsanız, problemli bir cilde davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Mesele, cipsin sivilceye neden olup olmaması değil, bu tip bir beslenme düzeninin cildin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayamaması. Unutmayın, taze sebze ve meyveler, tam tahıllar, et, balık, yumurta ve baklagiller cilt hücreleriniz için eşsiz birer besin kaynağıdır.18. Sigara ve alkol o kadar da “cool” değil:“Erkek gibi içmek” kimi zaman alkışlanan bir durumdur. Geçtiğimiz aylarda İngiltere’de kadınların aşırı alkol kullanımına karşı yapılan bir kampanyanın sloganı, “Erkekler gibi içersen onlara benzersin!”idi. Afişlerinde, aşırı boyanmış, içkiden burnu kızarmış yaşlı bir erkek yüzü kullandılar. Aşırı alkol kullanımı cildin susuz kalmasına, cilt için çok gerekli olan A vitamini oranlarının düşmesine neden olur. Bu da cildi erken yaşlandırır. Sigaradaki zehirli kimyasallar da cildi yaşlandırır, solgun bir görünüme ve lekelereneden olur.19. Temizleyin, nemlendirin:

Yüzünüzü günde iki kez, sabah uyandığınızda ve akşam yatağa gitmeden önce temizleyin. Sert sabunlar yerine, cilt tipinize uygun temizleyici jeller ve barlar kullanın. Cildi yağlı olankişiler, yüzlerini çok yıkarlarsa, yağdan ve sivilceden kurtulacaklarını düşünürler. Ancak bu, yağ bezelerini uyararak daha fazla yağ üretimini tetikler, ciltteki koruyucu tabakayı ortadan kaldırır ve cildin nem kaybetmesine neden olur. Yıkadıktan sonra yüzünüzde gerginlik hissediyorsanız bu, daha hafif bir temizlik ürünü kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Cilt tipinizi iyi tahlil edin ve ona uygun bir nemlendirici seçin. Her cildin ihtiyaç duyduğu bakım farklıdır.

20. Aslolan iç güzelliktir:Unutmayın, asıl güzellik içtedir. Kendinizi güzel hissederseniz, başkaları da sizin güzelliğinizi görür. Hiçbir makyaj malzemesi, kendine güvenin ya da ışıltılı bir gülümsemenin yapabildiğini yapamaz.


Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b