Mizah :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...İnisiyatif canavarları memurlar!!!

15 Mayıs 2014 Bu içerik 1.079 kez okundu.


Onlarda Haklı

Uslu uslu tüm efendiğilimiz ile çıkıyoruz yola, gidiyoruz vergi dairesi veya sosyal güvenlik kurumuna..
tapuuuuuuuu gibi mükellefimizin vekaletnameside var elimizde.. memura gidiyoruz güzel bir dil ile, işimiz halledelim huzurlu bir şekilde ofisimize dönelim diye, lakinnn ne mümkün..
memur ablamız ters tarafından kalkmış.. vermem sana gerekli bilgi veya belgeyi diyor.. abla yapma etme, karşıdan gelmişim 3 saatlik yol, nuh diyor peygamber demiyor, zorlamadan olmuyor tabi bu işler önce güzelce kanunlardan bahsederek gönlünü almayı deniyoruz.. yok olmadı.. peki diyoruz şöyle alternatifimiz var? yok olmadı.. iyi abla sen bekle ben bi gelcem:)) çıkıyoruz müdüre.. müdür bey sağolsun anlayış göstererek, bunumu yapmadı diyo, gülerek arıyor departman şefini..
oldu senin iş diyerek git yaptır diyor.. sağol müdürümmm kralsın diyerek memura iniyoruz tekrar..
busefer olmaz dediği iş için, git iş yeri sahibinden imzalı dilekçe getir diyor.. hasbinnnnnnallahhhhhhhhhhhhh.. saat olmuş 3:30.. 4:30da kapanıyor devlet dairesi..
adam koskoca firma sahibi işi gücü yok devlet dairesine gelicek.. boşuna vekalet vermiş bize yani.. yurtdışında bide adam.. vekalet vermese neyse.. imza attıracam adam yok.. iş yapası yok ya memurun ondan kaynaklanıyor bu başka bişey değil, kaprisli bebeğim, kaleyi aşmak istiyoruz fakat sonuç vermiyor, hani bana biyandanda göz kırpıyor.. git kendin imzala getir gibilerinden, arkadaşşşşşşşş bizi sahte belgeciliğe zorluyorlarrrrrrrrrrrrrr :)))) benimde en sevmediğim şey budur. önemsizde olsa gidip başkasının imzasını atma, iyi dedim öyle olsun, çektim gittim.

aradan 2 3 hafta geçti.. tekrar aynı memura gittim, kafamda bere var.. galiba tanımadı beni.. elimde aynı evraklar.. verdim.. direk belgeyi aldım..

deli ediyorsunuz beni!!..

Arkadaş yokmu bir prosedürü bu işin! İşleyişte sıkıntı var! Günde 50 tane işe koşturuyoruz zaten, bide sizin kaprisinizlemi uğraşıcaz! onlarında kendilerine göre sorunları var elbet tabi.. günde bin çeşit insanla uğraşıyorlar, çözüm üretin yet ki li ler!!!!!!..

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b