Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Kadınlara Çiçek Nasıl Verilmeli ? Bayanlara Çiçek Vermek

18 Mayıs 2014 Bu içerik 2.025 kez okundu.

Bayanlara çiçek nasıl verilir?, Çiçek nasıl verilmelidir? Kadınlara Çiçek Nasıl Verilmeli ? Bayanlara Çiçek Vermenin İncelikleri yolları ve yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Psikologlar; erkeklerin iletişimde daha çok görünene ve somut olana, kadınların ise görünenin arkasındakine başka bir deyişle duygulara daha değer verdiğini vurguluyor.

Erkek özel bir günde eşine çiçek getirdiğinde kadının o çiçeğe yüklediği mana hayatın tamamıyla alakalıdır. O çiçek onun eşi tarafından ne kadar beğenildiği, önem verdiği ve ilişkilerinin ne kadar değerli olduğunun bir göstergesi olabilir.

Erkekler bu tür özel günlerde o çiçeğin anlamını kavramadan eşlerine çiçek verdiklerinde iletişimde duygu eksikliği olduğu için o özel gün anlamını kaybedebilir. Yani siz bir çiçeği bir gömlek verir gibi eşinize verirseniz ve eşiniz buna tabii bir reaksiyon gösterirse şaşırmayın.
İletişimde neyi söylediğinizden daha çok nasıl söylediğiniz ehemmiyetlidir......Toplumda döver gibi ”seni seviyorum”, sever gibi de ”Ben yaptığına çok sinirlendim” diyebilen insanların bulunduğunu anlatan Psikolog Gürdal Görhan, “Evliliklerde eşlerden birisi beni seviyor musun? diye sorduğunda diğer eş ’sevmesem seninle izdivaç eder miydim?’ diyor.

İletileri iletirken yalnızca sözlerle gönderdiğinizde içi boş bir iletişim ortaya çıkıyor. Döver gibi ’seni seviyorum’ derken, sever gibi ‘Ben yaptığına çok sinirlendim.’ diyebiliyoruz. Karşımızdaki kişiyle iletişime girdiğimizde ve o bize bir sıkıntısını anlatmaya çalıştığında hemen ona yardımcı olmak için konuşmaya başlamak akıl vermek veyahut ‘üzülme geçer’ gibi avuntu edici yaklaşımlar yerine dinlemeyi ve anlamayı öğrenmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Psikolog Görhan, şu tavsiyelerde bulundu:
Dinlemeden ve anlamadan verdiğimiz her reaksiyon yalnızca sözlerde kalacaktır. Sizin için kolay, sıradan gelen bir olay dahi yaşayan kişi için ehemmiyetli hem de hayati bir meseleymiş gibi idrak edebilir. Olayı küçümsemek yerine gerçek manada paylaşın.

Bilhassa evliliklerde kaliteli iletişim evliliğin ilerleyen vakitlerinde azalabiliyor. Hudutlu konuşmalarla evlilik sürdürülebiliyor. Hiç konuşmadan ilişkiyi sürdüren evliler olabiliyor. ‘Akşam eşim işten gelir, yemek yeriz, çay içer televizyon izler daha sonrada uyuruz’ türünden evlilik tanımları kişiler tarafından yapılmaktadır. Sıhhatli iletişim hissederek zevk alarak kurulur. Sevdiklerinizle iletişimin tadına varın.
Aslında hep derler ya erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer, bayanlar için de kadının kalbine giden yol çiçekçiden geçer demek doğru bir söz olabilir.

Dünyanın her yerinde özür için, kalp almak için en iyi silah olarak çiçekler kullanılmaktadır. Bayanların çiçeklere olan zaafı çiçeklerin güzelliği, masumiyeti birçok kişinin çiçek göndermesinde etkili olmaktadır. Her şeyde olduğu gibi çiçeklerde de zevkler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı bayanlar renkli, bazıları beyaz çiçekler gönderilmesinden hoşlanırlar. Burada iş çiçek göndermeyi düşünen kişiye düşmektedir. Karşısındaki kadının hangi çiçeği, hangi rengi sevdiğini bilerek ona göre seçim yapması gerekmektedir. Yanlış tercih edilmiş bir çiçek ne kadar güzel olsa da doğru tercihler kadar mükemmel karşılanmayabilir. Bayanlara çiçek göndereceğinizde hangi çiçeğin hangi rengin ne anlama geldiğini araştırarak göndereceğiniz güne uygun olup olmadığından emin olarak sipariş verilmelidir.

Kadınlara çiçek göndereceğimizde her zaman olduğundan daha fazla dikkatli ve özenli olunması gerekir. Çünkü bilindiği gibi erkeklere göre kadınlar daha inceler ve daha detaylı düşünürler. Gelen çiçeğin vazosuna, suyuna, kurdelesine, çiçeğine ve dizaynına çok dikkat ederler. Bayanlar için vazgeçilmez olan çiçek tabi ki kırmızı güldür. Bunun böyle olduğunu da herkes bilmekte ve genellikle özel günlerde kırmızı gül tercih edilmektedir.

Çiçek gönderen kişiler kendilerini doğru ifade edebilmek için doğru seçim yaparak çiçek göndermeliler. Bayanlara emeklerinin karşılıkları için, sevdiğimiz için biraz olsun yüzlerini gülümsetebilmemiz için çiçek gönderebiliriz. Tabi ki çiçek gönderirken nereden gönderdiğimize de dikkat edelim. Düşünüp yaptığımız bir jestin mahvolmaması için ön araştırmamızı yaptıktan belki de çiçek göndereceğimiz yeri denedikten sonra çiçek göndermek daha doğru olabilir. Çünkü her şey çok güzelken kötü giden bir çiçek her şeyi kabusa dönüştürebilir. Bunun gibi durumların oluşmaması için önlemimizi öncesinde alarak içimiz rahat olarak çiçekçimizden gönderim sağlayabiliriz.

Hayatımızda birçok duygu için kullandığımız çiçek; aşk, teşekkür, geçmiş olsun, yeni bebek, tebrik gibi daha birçok özel durumlar için adeta biçilmiş kaftandır. Çiçek göndermek istediğimiz bayanın zevkini, kişiliğini bilmesek bile göndereceğimiz bir tane gül bile kendimizi anlatmaya, ifade etmeye yetecektir.

Çiçek göndermek ülkemiz için çok yaygın bir alışkanlık olmasa da son yıllarda çiçek gönderimi yaygınlaşmaya başlanmıştır. Teknolojinin hayatımıza bu denli girdiği şu zamanlarda her şey gibi çiçek göndermek de artık internet üzerinden ve çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Her fırsatta iki güzelliği; kadınları ve çiçekleri buluşturalım.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b