Sinema :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Kral Conan Geri Dönüyor!

18 Mayıs 2014 Bu içerik 2.018 kez okundu.


Eski Vali The Legend of Conan filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeniden çevrimi filmin dünya çapında telif haklarına sahip olan Universal gerçekleştirecek. Yapım şirketi orijinal filmi 1982’de Robert E. Howard’ın yarattığı mitsel barbar rolünde Schwarzenegger ile yayınlamıştı. Eser Millenium Films’in 2011 yeniden çevrimi Conan the Barbarian ile yeniden karşımıza çıktı. Ama Universal’ın yeni projeyle ilgili umutları hayli yüksek.

Deadline Universal ile Schwarzenegger’in Conan’ı yeniden hayata geçirmek için bir araya geldiğini bildirdi. Yeniden çevrim Paradox Entertainment’ın CEO’su Fredrik Malmberg’ün ve Universal’den senarist/yapımcı Chris Morgan’ın yapımcılığı altında gerçekleşecek. Morgan hikayeyi geliştirdi ve senaryoyu yazma ihtimali de var. Ancak yapım şirketi filmi 2014 yazında sinemalarda görmek istiyor. Morgan daha önce The Fast and the Furious 6’nın senaryosunu yazmıştı. Serinin yedinci filmin senaryosunu da yine aynı isim yazacak.

Hikaye açısından, The Legend of Conan direkt olarak orijinale bağlı kalacak. Malmberg bu durumu şöyle açıklıyor:
“Orijinal Arnold’un deneyimli bir savaşçı olarak tahta çıkmasıyla sona eriyor. Yapacağımız filmin odak noktası bu. Bu kral, savaşçı, asker ve paralı asker rolünü oynayan ve herkesten daha fazla kadınla birlikte olan efsanevi İskandinav bir Viking’in hikayesi. Valhalla’ya gideceğini biliyor ve bunun iyi bir savaşla gerçekleşmesini istiyor.”

Film Morgan için hayallerindeki projeyi temsil ediyor. Ünlü senarist şunları söylüyor:
“Orijinal filmden sonra çıkan her şey bana çok saçma geldi. Robert E. Howard’ın mitolojisi ve Nietzsche’den Atilla’ya uzanan felsefe orijinal filmde var olan unsurlardı. İnsanlar filmin ilk 20 dakikasında hiç konuşmadığını söylüyorlar. Ama bu hayatının kontrolünü kendi elleriyle almaya çalışan bir adamı tasvir etmek için hesaplanmıştı. Filmde Conan’ın hikayesini Arnold’ın şu anda kendi hayatında bulunduğu yerden alacağız. Hikayede Arnold’ın yaşlanmış olduğu gerçeğini de kullanabileceğiz. Conan eserini o kadar çok seviyorum ki değerli bir şey olmasaydı ona asla el sürmezdim. Yeni projenin orijinal filme layık bir film olacağını düşünüyorum. Bunu Conan’ın Unforgiven’ı olarak düşünün.”

Ortaya konulan hikaye ve ekibin böylesine hevesli olması yeniden çevrim için ümit vadeden şeyler. Yapım şirketinin filme 18 yaş üstü ibaresi alıp almayacağı da merak edilen bir konu. Morgan bu konuda şunları söylüyor:
“O filmde yaptıkları seçimleri seviyorum. Büyük çapta bir katliamla ve Conan’ın köyünün James Earl Jones tarafından canlandırılan savaş lordunun komutası altında yok edilmesiyle başlıyorsunuz. Genç Conan’ın bir tekerleğe zincirlendiğini ve gittikçe güçlendiğini görüyoruz. Daha sonra çukur dövüşçüsü ve onu özgürlüğüne kavuşturan insanla tanışmadan önce bir boğaya dönüşüyor. Tüm bu korkunç şeylerin olmasının bir sebebi var. Bunun üzerine nazik bir hareket onu kendi yolculuğuna gönderiyor. Bu filmde de şiddet seviyesi böyle mi olacak? Kesinlikle, ama tabi vahşi hayatın barbar kanunlarıyla yaşayan, aşırı şiddet ve öfkenin üstesinden gelebilecek ama öte yandan kendi kurallarını da yaratabilecek bir karakterin işine yarayacaksa. Orijinal filmin sonunda Conan belli bir karaktere dönüşüyordu. Bu film onu işte bu noktadan ele alacak, sadece yaşla ilgili problemler de dahil farklı zorluklarla karşı karşıya kalacak.”

Schwarzenegger ise Conan’la ilgili şunları söyledi:

“Conan karakterini her zaman sevmişimdir. Rolü tekrarlamam istendiğinde bundan gurur duydum. Gerçekten böylesine destansı bir hikayeyi bir sonraki adıma taşımak için Universal, Fredrik Malmberg ve Chris Morgan ile çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Kaynak divxplanetBarbar Conan Schwarzenegger'le diriliyor
Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez aktörü Arnold Schwarzenegger, 1982’de rol aldığı 'Barbar Conan' filminin yeni yapımında tekrar kamera karşısına geçiyor.

ntvmsnbc
1982’de Arnold Schwarzenegger’in sinema kariyerini başlatan 'Barbar Conan' filmi tekrar beyazperdeye dönüyor. ‘The Legend of Conan’ filminde başrol yine Schwarzenegger’in.

Filmin yapımcılığını üstlenen Chris Morgan, devam filminin 1982’deki yapıma sadık kalacağını, 1984’deki devam filmi ve 2011’de Jason Momoa’nın oynadığı 'Barbar Conan' filmlerinin göz ardı edileceğini belirtti.

Schwarzenegger, Conan rölüne dönüşünü “Conan karakterini her zaman çok sevmişimdir. Tekrar bu rolü oynamak büyük bir onur” sözleriyle değerlendirdi.

Schwarzenegger, dünyanın en büyük aksiyon filmi yıldızı olmadan önce 2 farklı Conan filminde rol almış ve daha sonra 'Terminatör' serisine başlamıştı.

‘The Legend of Conan’ın 2014 yazında vizyona girmesi bekleniyor.Ünlü oyuncu ve ABD'nin California eyaletinin eski valisi Arnold Schwarzenegger, 30 yıl aradan sonra yeniden "Barbar Conan"ı canlandırmaya hazırlanıyor.

Universal Pictures, Schwarzenegger'in Barbar Conan'ın kral oluşunu anlatan "The Legend of Conan" filmi için kamera karşısına geçeceğini açıkladı.

Yapımcı Fredrik Malmberg, filmin, ölüp Valhalla'ya gitmeden önce yeni bir savaşa girmek isteyen Conan'ın öyküsünü anlatacağını belirtti.

65 yaşındaki Schwarzenegger ise, Conan karakterini çok sevdiğini ve yeniden Conan'ı canlandırmaktan onur duyacağını söyledi.

Ünlü oyuncu, 1982'de "Conan the Barbarian (Barbar Conan)" ve 1984'te de "Conan the Destroyer (Conan 2)" filmlerinde rol almıştı.

Savaşçı Conan karakteri Schwarzenegger'ın dünya çapında ün kazanmasını sağlamıştı. İki film, sadece ABD'de 70 milyon dolar gişe hasılatı yapmıştı.

Yazar Robert E. Howard'ın yarattığı "Kimmeryalı Conan" karakterinin maceraları, ilk kez 1932'de "Weird Tales" dergisinde yayımlanmıştı. Howard'ın 1936'da intihar etmesinin ardından De Bjorn Nyberg tarafından yeniden yazılan Conan öyküleri, 1970'lerde çizgi roman olarak yayımlanarak dünya çapında ün kazanmıştı.

Büyük Moğol imparatoru Cengiz Han'dan esinlenen Howard, Atlantis'in batışından binlerce yıl sonra "Hiborya" olarak adlandırılan hayali çağda yaşayan Conan'ı, babasının intikamını almak isteyen gözü kara ve çapkın bir savaşçı olarak tasvir etmişti.
Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b