Sinema :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Interstellar / Yıldızlar Arası / 2014

18 Mayıs 2014 Bu içerik 2.273 kez okundu.


Filmde bir solucan deliğinden geçen ve zaman yolculuğu ile farklı boyutları ele alan bir grup araştırmacının hikayesi anlatılıyor.

Film, Kip S. Thorne'nun evrende 'Solucan Delikleri'nin gerçekten var olduğu ve bu sayede zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden ilham alınarak yaratılmıştır. Filmin hikayesi bir grup cesur kaşifin bu deliklerden birine gitmeye karar vermesi sonrasında gelişiyor. Bu bilinmeyen boyuta yapacakları yolculukta, birlikte kalabilmek için verdikleri mücadele her birini ayrı zorluklarla karşılaştırıyor.

Christopher Nolan'ın Intersteller filmi için anlaşmaya yakın.
Nolan kardeşler yeni özgün bilim-kurgu yolunda

İlk kez 2007'de duyurulan film için ilk düşünülen isim Steven Spielberg olmuştu.
Interstellar/Yıldızlararası projesi teorik fizikçi ve astro-fizikçi Kip Thorne'un fizik teorilerinden yola çıkılmış bir Bilim-Kurgu hikayesi.
Hikaye bir grup bilim-insanının solucan çukuru (worm hole) teorisini gerçekleştirip zaman yolculuğu yaparak yıldızlar arasında değişik boyutlara seyahatini anlatıyor.


Projeye son yıllarda özgün senaryolar ortaya koyan Jonathan Nolan senarist olarak dahil oldu.
Paramount filme yeşil ışık yakmak için beklemede kaldı.
Aradan geçen 5 yıllık süreçte Spielberg çeşitli filmler üzerinde çalıştı.

Bugün yayınlanan Hollywood Reporter'in haberinde, Paramount yönetmen adayı olarak Christopher Nolan ile birkaç aydır görüşüyorlarmış.
Nolan kardeşlerin prodüksiyon firması Syncopy'nin uzun süreli işbirlikçi dağıtıcı ve yapımcısı Warner Bros olması, projenin hak sahibi Paramount ile Warner Bros'un film için bir araya gelebileceği sinyallerini de veriyor.

Spielberg'ten projeye tekrar dahil olup olmayacağı bilinmiyor.
Belki uygulayıcı yapımcı olarak dahil olabilir. Bilim-Kurgu üzerine onlarca film yapmış Spielberg projeye katkısı yadsınamaz
Spielberg'ün önündeki projelerinden biri olan Roboapocalypse'ın (bütçe sorunu nedeniyle) belirsiz bir tarihe ertelenmesi kendisini bu projeye yöneltir mi sorusu akla geliyor.

Kara Şövalye Üçlemesi ile sinema dünyasına damga vuran Christopher Nolan kardeşi Jonathan Nolan’ın yazdığı bir bilimkurgu filminin yönetmenliğini üstlenebilir.
Interstellar isimli filmin yapımcılığını da Nolan’ın üstlenmesi söz konusu.

Filmde bir solucan deliğinden geçen ve zaman yolculuğu ile farklı boyutları ele alan bir grup araştırmacının hikayesi anlatılıyor.
Senaryoda fizikçi Kip Thorne’un çalışmalarından esinlenildiği açıklandı.
Daha önce filmi Steven Spielberg’ün yöneteceği söylenmişti ama öyle görünüyor ki Nolan kardeşler bu film için yeniden bir araya gelecekler.

Nolan Interstellar’ın yönetmenliği için aylardır görüşmelere devam ediyor.
Şu anda program açık olan Spielberg’ün filme dahil olup olmayacağı bilinmiyor.
Görüşmeler Paramount ile yapılıyor. Ama filmi Paramount, Warner Bros. ile birlikte yapacak. Lynda Obst da yapımcılar arasında.

Orijinal çalışmalarının kariyeri için daha önemli olduğunu düşünen Nolan hayranları bu habere çok sevinecekler.
Memento ve Inception Nolan’ın Interstellar’da yapacakları için bir alıştırma çalışması gibi olacak.

Senaryonun teorik fizikçi ve astrofizikçi Thorne’un bilimsel tezlerine dayanacağını göz önüne alırsak, filmde nasıl bir dehanın kullanılacağı şu anda tahmin bile edemiyorum.

Divxplanet


Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b