Sinema :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Azem / Cin Karası Fragman / Gelecek Sinemalar 2014

18 Mayıs 2014 Bu içerik 1.896 kez okundu.

Film, "Azem" ismini, eski Arap yarım adasında çok bilinen ve Türkçesi ‘Savunucu’ anlamına gelen bir büyüden alıyor. Konusunu 1954 yılında Düzce´nin bir dağ köyünde yaşanmış gerçek bir olaydan alan filmin, çekimleri de aynı şekilde Düzce´de olayın yaşandığı köyde gerçekleşmiştir.

Azem: Cin Karası, korku türünün meraklısını sevindirecek türden bir film. Hikayesini yaşanmış, gerçek bir öyküden esinlenen film, Düzce'nin bir dağ köyünde geçiyor. Filme adını veren Azem ise, Türkçesi "Savunucu" olarak bilinen ve Arap yarımadasında oldukça yaygın olarak kullanılan eski bir büyüden alıyor. Filmin yönetmenliğini Volkan Akbaş üstlenirken başrolleri Zeki Şen ve Eylül Öztürk paylaşıyor.

Aileden miras kalan bir evi görmek üzere genç çift yola çıkar. Gittikleri evle ilgili hiçbir bilgileri yoktur. Düzce'ye vardıklarında da evin düşündükleri gibi olmaması onlarda hayalkırıklığı yaratır. Sıradan bir yapı olarak görünen evin kapısı bir kez dahi açılmamıştır. Yine de geceyi evde geçirmeye karar verirler. Ancak evin Azem büyüsü altında olduğunun ve kötücül bir varlığın kol gezdiğinden habersizdirler. Kış mevsimi olduğundan köyde hemen hemen kimse yoktur. Bu ıssız köyde genç çift, sığındıkları metruk evde şeytani bir varlıkla savaşarak hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir
Yönetmenliğini Volkan Akbaş'ın üstlendiği Azem: Cin Karası filminin gösterim tarihi hızla yaklaşıyor. Filmin adını taşıyan Azem, eski Arap yarım adasında çok bilinen ve Türkçesi "Savunucu" anlamına gelen bir büyü. Filmin hikayesi 1954 yılında Düzce'nin Davutağa köyünde yaşanmış gerçek bir olaydan esinleniyor.
Filmin konusu ise şu şekilde; genç bir çift ailesinden miras kalan evlerini görmek için yola çıkar. Şimdiye kadar hiç gitmedikleri Düzce'deki bu ev dışarıdan normal gözükse de, aslında Azem büyüsü altında yıllardır kapısı aralanmamış bir meskendir. Issızlığın ortasındaki evde geceyi geçirmeye karar veren çift, ne olduğu bilinmeyen bir varlık tarafından rahatsız edilmeye başlar. İşler ölümüne bir savaşa dönüşür ve kurtuluş sadece bu varlığın yok edilmesinde yatmaktadır.

Vizyon Tarihi 30 Mayıs 2014
Yönetmen: Volkan Akbaş
Oyuncular: Zeki Şen, Eylül Öztürk
Tür Korku , GerilimAzem: Cin Karası Fragman

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b