Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Vazgeçilmeyen İşletim Sistemi Windows XP

19 Mayıs 2014 Bu içerik 1.099 kez okundu.


Hakikaten eskidende öyleydi, windows 98 kullandığmız dönemler, XP yeni çıktığında 98den vazgeçememiştik.. bunun aslında birkaç sebebi var
öncelikle alışkanlıklarımızdan vazgeçememiz, ikinciside eski donanımların hala windows 7 yi kaldıramaması..

Nisan ayındaki masaüstü işletim sistemlerinin kullanım oranlarını gösteren araştırmaya göre kullanıcılar,Windows XP'yi kullanmada ısrarlı.

Bildiğiniz gibi yazılım devi Microsoft, 8 Nisan tarihinde en çok satan işletim sistemi olarak bilinen Windows XP'nin fişini sonsuna dekçekmişti. Ancak ortaya çıkan yeni araştırma sonuçları, Windows XP'ninvazgeçilmez işletim sistemlerinden biri olduğunu kanıtladı.

Net Applications tarafından yayınlanan araştırma raporlarına göre kullanıcıların %26.3'ü Windows XP kullanmaya devam ediyor. Microsoft'un yaklaşık 13 yıldır faaliyet gösteren işletim sisteminden desteğine çekmesine rağmen bu rakamın oldukça etkileyici olduğu görülüyor. Ancak, Windows XP'de%1.4'lük düşüş söz konusu olduğunu da belirtelim.

Nisan ayındaki masaüstü işletim sistemlerinin kullanım oranlarını gösteren araştırmada Windows 7 ise Mart ayındaki payını %48.7'den %49.3'e yükseltti.

Güvenlik tehditlerine açık olmasına rağmen kullanıcıların Windows XP kullanma nedeni ne olabilir?

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b