Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Çinliler, sanal gerçeklik sistemiyle rakiplerine meydan okuyor

19 Mayıs 2014 Bu içerik 1.379 kez okundu.


Oculus VR'ın Oculus Rift'i ve Sony'nin Morpheus'u zor durumda kalabilir.

Virtual Reality, yani sanal gerçeklik teknolojisi üzerine son zamanlarda birçok farklı çalışma var. Bir yandanOculus VR ekibi Oculus Rift isimli gözlüğünü geliştiriyorken, diğer yandan Sony de PlayStation konsolları içinProject Morpheus isimli gözlüğünü görücüye çıkarmıştı. 2 gözlüğün de gelişimi sürüyor ve net çıkış tarihleri henüz belli olmadı. Bu ürünler bir yanda dururken, şimdi de Çinli geliştiricilerden bunlara bir rakip gelmek üzere;ANTVR Kit.

KickStarter sayfası açılan bu proje, 200 bin dolarlık bağış hedefi belirledi ve şu an itibarıyla 99 bin dolarlık bağış sınırını geride bırakmayı başardı. Kampanyanın bitmesine de daha 37 gün var. Dolayısıyla bağış kampanyasının büyük ölçüde başarıyla sonuçlanması bekleniyor. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Peki nedir bu ANTVR Kit?

Bu gözlük, tıpkı rakipleri gibi sanal gerçeklik üzerine kurulu bir cihaz. Ancak onu rakiplerinden ayıran önemli farkları var. Öncelikle bu, geliştiricilerinin belirttiği üzere, dünyanın ilk All in One (hepsi bir arada) sanal gerçeklik sistemi. Görüldüğü üzere sadece gözlükten oluşmuyor. Aynı zamanda bir kontrolöre de sahip. Üstelik bu kontrolör, yeri geldiğinde sadece bir gamepad, yeri geldiğinde kılıç, yeri geldiğinde de bir silaha dönüşebiliyor. Böylelikle tek seferde kullanıcılara birçok farklı seçim şansı sunuluyor.

Ayrıca ANTVR Kit, sadece bir platforma özel bir cihaz değil. Bu cihaza sahip olursanız, PC, PS3, PS4, XONE, X360, Android ve iOS gibi sistemlerde, 2 ve 3 boyutlu oyunları ve filmleri deneyimleyebileceksiniz. 1080pgörüntü sunan ekrana sahip olan ürün, normal gözlüğünüzü çıkarmadan kullanabilmenize de imkan sunuyor.

Aşağıdaki tabloda, diğer VR setler ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b