Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Meleklerle Yaşamak / Kitap Tavsiye

19 Mayıs 2014 Bu içerik 1.480 kez okundu.

Kitap seçerken daha çok arkadaşlarımın önerdiklerini veya gazete ve dergilerde bahsedilen romanları seçiyordum.

Geçen gün yolda yürüken bir arkadaşımı gördüm , resim kursunda beraberdik kendisiyle ve ben dersteyken bir gün arkadaşlarıma Osho’nun kitaplarını tavsiye etmiş birazda konusundan bahsetmiştim. Ve etkilenmişlerdi.(Size henüz yazamadım Osho’nun kitabını 2. Kez okuyacağım ,ondan sonra yazarım.)

O gün yolda gördüğüm arkadaşım Nilgün’de bana, sana ‘Meleklerle Yaşamak’ kitabını tavsiye ediyorum,harika birşey muhakkak oku dedi. Tabii hemen sipariş ettim geldi. Hatta 1. Si gelmeden 2. Sini aldık. Ama ben ilk birincisini anlatacağım sizlere.

Yazar şöyle yazıyor okuyucularına:Meleklerle ilgili okuduğunuz ilk kitapsa bu,burada yazılanlara bir şans verin.İnanın demiyorum,sadece bir şans verin.İnanmayın, deneyin..Çünkü ben öyle başlamıştım meleklerle çalışmaya..

Önsözünde de 2 şey rica ediyor bizlerden.

1.Siz evren,Allah,yaratıcı zeka,herneye inanıyorsanız,Allah kavramının yerine o sözü koyun okurken.Forma değil öze odaklanın.

2.Bu kitaptaki bilgileri dilerseniz çöpe atın ama bunu yapmadan önce en azından bu fikirlerin bir kısmını bir deneyin.

Kitapda melekleri anlatıyor bize, her daim yardıma hazır olan, yanımızda bekleyen melekleri. Onları bazen ışık olarak görebileceğimizi hatta bazı meleklerin renklerini bile yazıyor.Melekler kendilerini çoğu zaman ‘tüy’ile belli ederlermiş. Hani martı tüyü gibi tüylerle.Biliyormusunuz, ben de bu kitabı okur okumaz ,hemen salonumda rastladığım ve hiç yorumda bulunmadığım ama Allah Allah salonun ortasına bu tüy nerden gelmiş dediğim TÜYleri hatırladım birden.

Herkesin melekleri var,en az iki meleği, duru görüşü olanlar bu melekleri görebiliyorlarmış. Bu kitabı okurken ,yazarın yazdıklarına benzer şeyleri bende çoğu zaman gördüm, hatta kendi kendime aa melekleri görüyorum galiba değip gülmüştüm bile. Samimi söylüyorum.Herzamn yardım isteyin diyor ben hep Allah’ım dan isterdim, meleklerden isteye bilirsiniz hiç fark etmez. Yeter ki isteyin diyor. Çünkü melekler Allah’ın sevgi kollarıymış.Hani bazen içinizden gelen sesler işitirsinizya ,işte nebileyim mesala,’şuraya gitme’ der içinizden bir ses onları dinleyin meleğinizin sesidir diyor.

Melekler bize, ‘tüy- gökkuşağı,bulut , bozuk para ve çeşitli sayılarla görünebilirlermiş.

1sayısı düşüncelerine dikkat et

2sayısı,meleklerin senin yanında

3 sayısı,aydınlanmış üstatların sizinle olduğu anlamına geliyormuş.3 sayısını gördüğünüzde ilk aklınıza gelen kişiyi düşünün ,muhtemelen o insan size yardım ediyor veya bir şekilde destek oluyordur diyor.

4 sayısı,bu işi meleklere bırak biz hallederiz demek.

555,doğru yoldasın bu yaptığını yapmaya devam et demek,

666, bırak bizlere, bırak Allah halletsin,

7 sayısı,bir mucize bekle

8sayısı,bereket sana geliyor,para gelecek,

9 sayısı, hayatının amacı üzerinde çalış,

0 sayısı Allah seni seviyor.

Bu rakkamlara sık sık bir yerlerde görüyorsunuz yorumları bunlar oluyor.Eğer birkaçını bir arada görürseniz,mesajları birleştirin,iç güdünüze güvenin diyor.

Melekler bize ,görme,duyma,hissetme ve bilme şeklinde duyururlarmış seslerini.

Zorladığınızda değil,kendiliğinden gelen mesajlara dikkat edin,Tanrısal olan onlardır,diyor.

Sonrada Başmelekleri ve özelliklerini anlatıyor bizlere.

Başmelek MİKAİL.Egoyu ve korkuyu uzaklaştırıyor bizden.Koyu mavi renk saçıyor.

Başmelek CEBRAİL.Haberci.Birşeyler yazarken,çocuklarla ilgili her konuda,konuşma yaparken yardım isyteyebilirsiniz .

Başmelek İSRAFİL:Allah’ın iyileştirici eli.Fiziksel ve duygusal bedenimizişifalandırmak konusundamucizeler yaratıyor. Tabii yardım istersek.

Başmelek AZRAİL:Işığa yumuşak şekilde geçmemimizi sağlar, kaybetme acımızı hafifletir,kalbimizi şifalandırır,

Başmelek URİEL:Allah’ın ışık veren eli.Yaşadığınız bir problemde,takıldığınızda,ismini hatırlayamadığınız birinde, sınavlardaki sorularda,Uriel yardım ediyor.

Başmelek SADALFON: Moraliniz bozuksa,kendinizi yalnız hissediyorsanız,

Başmelek RAZİEL:Allah’ın sırları. İçimizdeki karanlığı,sevgiye ışığa dönüştürür.Eksiklik duygumuzu,hastalıklarımızı korkularımızı arındırır.

Başmelek RAGUEL:Allah’ın arkadaşı.Ortama huzur getirir, konuşmaya sevgi katar.

Başmelek CEREMAYEL:Gereksiz ilişkileri,korkuları,alışkanlıkları,bırakmak için yardım isteyin.Size zamanında kötülük yapmış insanlarıda affetmenize yardım eder. İçinizde böyle kişilerin zehrini yaşatmayın. Ben bu kitabı okuduktan sonra kitaptaki bir meditasyonla, hayatımda beni çok üzen 2kişiyi affettim.Kendilerine şimdi kızamıyorum. Allah onları affetsin,yüreklerini sevgiyle doldursun.

Başmelek HANİEL:Allah’ın zerafeti.İş toplantılarında,önemli konuşmalarda çağırabilirsiniz.

Ay daha yeni çıkarken hani hilal halindeyken,yeni işlere başlaya bilirsiniz. Sevmediğiniz bir şeyide ay dolunayken bırakabilirsiniz. Ay’ın enerjiside insanı çok etkiliyormuş.

Başmelek ZADKİEL:Allah’ın hakkaniyeti.Şefkat veriyor yüreklere. Doğruluğun, hakkaniyetin baş meleği.

Başmelek ŞAMUEL:Herşeyi görüyor. Hayatınızda kaybolmuş bir şeyi bulmanıza yardım eder.

Başmelek MATATRON:Zamanı yönetir, bir yere geç kalıyorsunuz yardım isteyin.Önceliklerinizi yönetiyor.

Başmelek ARİEL:Allah’ın dişi aslanı.pembe renk.Kalbimizin istediği yolda,ilerlemek için gerekli.Cesareti bulabilmemiz için yardım eder.Doğanın ve doğaya adım attığınızdaki herşeyin başmeleği.

Başmelek COFİEL:Sevginin ve güzelliğin başmeleği.Hayatınızın her anına güzellik katmak için Cofiel’den yardım isteyebilirsiniz.

Başmelek Galgiel:Karanlığın içinde ışığı görmenize yardım eder.

Başmelek NATANİEL:Güç,ateş,cesaret ve dayanıklılık istediğinizde yardımınıza gelir.

Yazara birçok kişi,’Kur’an’ da ve diğer kutsal kitaplarda dört başmeşeğin adı geçiyor,diğer başmelekler nerden çıktı?diye sormuşlar.

Yazar aslında bizimle çalışan 4 değil,15 değil çok daha fazla başmelek vardır,hele bu özel dönemde bu ışık zmanında,bizimle çalışan öyle çok başmelek varki ve devamıda gelecek kuşkusuz diyor.

Yaaa işte böyle 2 günde bu kitabı okudum. Uyguladım. Yatak odasında okuyordum,odaya karasinek girmiş, hemen başmelek Mikail’den yardım istedim perdeyi kaldırmamla hemen çıktı.Başka zaman çok uğraştırıdı gerçekten.))))

Biraz önce sırtım ağrıyordu,başmelek İsrafil’den yardım istedim iyileştim.))Bakın inanıyorsanız oluyor. Artık evimde kuş tüyü görürsem saklayacağım.))

Bu kitapda birçok okuyucununda,kitabı okudukdan sonraki yaşadıkları anlatıyor.

Ben tavsiye ediyorum bu kitabı hemde şiddetle.

Bakalım yarında diğerine başlayacağım , eminim o da ilginç ve güzeldir.

Kitap hep iyilikten ve güzellikten ,sevgiden bahsediyor. Bu güzel duygulardan bahseden kitap nasıl kötü olsun ki?

Kaynak : Nilgünün günlüğü

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b