Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Mekik Çekmek Göbeği Eritir mi? / Yanlış Bilinenler

24 Mayıs 2014 Bu içerik 19.041 kez okundu.

Yağ eritmek içim kardiyo yapmak ve terlemek gerekir. mekikle yağ erimez. karın kası güçlenir ama yağ dokusunun altında kaldığı için belli bile olmaz. yağ yakmak için koşu en etkili yöntemdir. ha bu arada terleyene kadar bilin ki yağ yakmıyorsunuz. vücut önce karbonhidratı kullanır. sonra yağ yakmaya başlar. lipid tepkimelerinde 1 mol su açığa çıkar. yani terlemeden yağ yakılmaz. karbonhidrat harcanmış olur.

göbek de vücudun bir parçasıdır.
bölgesel zayıflama hikaye olduğundan, en büyük kasımız hangisi ise onu çalıştırarak sonuca ulaşmaya çalışınız.
bacaklar ve baldırlarda en büyük kaslar konuşlanmıştır, bu kasların çalışması ile vücut yağ yakımı gerçekleştirir.


şöyle düşünün, 4.0 turbolu bir mustang mi daha fazla benzin tüketir, yoksa 1.2 corsa essentia mı? tabi ki motoru büyük olan mustang daha fazla benzin harcar.
bu yağ yakımı da vücut için aynı şekilde işler.


ne kadar büyük kas çalışırsa, o kadar yağ yakılır ve zamanla vücut mantıklı bir şekilde zayıflamaya başlar. koşun, pislete binin, sevdiceğinizin götüne tekmeler atın, halay çekin, tenis oynayın. ne yapıyorsanız artık o bacaklarda ki büyük kasları çalıştırın hacı. göbek en son eriyen ve bir türlü istenilen ölçüde eridğine inanılmayan bölge. onu adonisli, baklavalı birşeye çevirmek için ise, gerekli aşamaları geçtikten sonra, belirli bir plan doğrultusunda çalışıyoruz.


kardiyo yapılmadan çekilen mekik hiçbir işe yaramaz. en iyi göbek eritme;
15 dakika koşu bandı.
10 dakika stepper.
15 dakika bisiklet
3x20 mekik.
3x15 dizleri karına doğru yaklaştırarak mekik.


---------------
Göbeğinizdeki yağları eritmek için belli bir diyet programını takip edebilir misiniz ? Diyetinize ekleyeceğiniz ve göbeğinizden kurtulmanızı sağlayacak besinler var mı ? Yağsız beslenmek göbeğinizdeki yağlardan kurtulmanızı nasıl sağlar ? Okuyun ve göbek eritmeyle ilgili nelerin gerçek nelerin söylenti olduğunu öğrenin.

Gerçek mi Söylenti mi?: Tam buğday ve yulaf göbeğinizi eritir

Doğru. American Journal of Clinical Nutrition dergisinde çıkan bir araştırmaya göre, kalori kontrollü ve tam buğday ağırlıklı diyetler uygulayan kişiler, tam buğday yerine beyaz ekmek, makarna yiyen kişilere göre daha fazla kilo verdiler. Buradan çıkan sonuç; kepekli veya tam buğday ekmeği yemek, kepekli makarna tercih etmek göbeğinizi eritmenizi sağlar.

Gerçek mi Söylenti mi?: Mekik çekmek göbek eritir

Malesef, eğer fazla kilolu iseniz binlerce mekik çekmek bile sizin göbeğinizi eritmez. Binlerce mekik çekmek sadece karın kaslarınızın çok daha güçlü olmasını sağlar ancak karın kaslarınızın üstü yağ ile kaplı olduğu müddetçe istediğiniz kadar karın egzersizleri yapın yine de düz bir karın bölgesine sahip olamazsınız. Eğer doğru biçimde besleniyorsanız ,uygun karın hareketleri yapıyorsanız ve de düzenli olarak kalori yakmanızı sağlayacak egzersizler (kardiyo) yapıyorsanız göbeğinizi eritebilirsiniz.

Bölgesel incelme diye birşey malesef mümkün değil .Sadece karnımdaki yağlardan kurtulmak istiyorum o halde karın egzersizleri yapayım, kalçamdaki yağlar gitsin kalça egzersizleri yapayım diye birşey söz konusu değil. O bölgelerinizin incelmesini istiyorsanız tek yapabileceğiniz kalori yakmanızı sağlayacak egzersizler yapmak.

Gerçek mi söylenti mi ?: Belli bir diyeti yaparak göbek eritme

Malesef böyle birşey yok .Bazen insanlar diyet yapmanın mucizevi bir şekilde göbek eritme konusunda işlerine yarayacağını düşünüyorlar. Ancak şuan bir sırrı açıklıyoruz : fazla yemek yedikçe vücudunuzun hangi bölgesinden kilo alıyorsanız, kilo verdiğiniz zaman da ilk olarak o bölgeden verirsiniz. Örneğin fazla yemek yiyince kollarınıza, bacaklarınıza hiç kilo gitmiyor ancak göbeğiniz hemen kalınlaşıyor..böyle bir vücut yapısına sahipseniz kilo verirken de öncelikle göbeğinizden verirsiniz. Bir diyet planı vücudunuzun sadece belirli bir bölümünü hedef alamaz.

Gerçek mi söylenti mi?: Göbek eritmek için yoğun tempoda egzersiz yapmalısınız.

Malesef bu da doğru değil. Kilo vermek bir ayağını diğerinin önüne atmak kadar basit olabilir. Haftada toplam sadece 2.5 saat yürümek göbeğinizin her ay 3 cm incelmesini sağlayabilir. Yürümenin faydaları ile ilgili makalemiz için tıklayınız.

Gerçek mi söylenti mi?: Göbekte biriken yağ diğer bölgelerdekinden daha tehlikelidir.

Kesinlikle doğru. Göbekteki yağlar biriktikleri bölge açısından diğerlerinden daha tehlikelidir çünkü iç organlarınızın çevresini sarar ve kalp krizi geçirmenize sebep olan hormonların salgılanmasına sebep olur ve bu ölümcül olabilir. Araştırmaya göre bel kalınlıkları 70 cm in üzerinde olan bayanların kalp krizi geçirme riskleri tam iki kat daha fazla. Ayrıca göbek yağları sizin karaciğerinizi de etkiler. Göbek yağları aynı zamanda diyabete yakalanma riskinizi de arttırır.

Gerçek mi söylenti mi?: Yağsız beslenme ve göbek eritme

Buna hem doğru hem yanlış diyebiliriz. Yediklerinizdeki yağ oranını azaltmanız aldığınız kalori miktarını azaltır ve bu da sizin kilo vermenizi sağlar. Ancak aynı zamanda yemekler ile aldığınız yağlar sizin göbeğinizi eritmenizi de sağlayabilir. Burada önemli olan hangi yağları alacağınıza doğru karar vermektir örneğin; fındık ,zeytin yağı.

-------------------

Bölgesel kilolardan ve yağlardan kurtulmak ne kadar zor olsa da asla imkansız değildir. Dr. Ender Saraç tarafından verilen bu diyeti 3 hafta uyguladığımızda istediğimiz ideal forma kavuşmak artık çok kolay.

Unutmayın, her diyet tek başına tam sonuç vermez. Diyetlerimizi çeşitli sporlar ile birleştirirsek sonuca daha kesin ulaşmamız mümkün olacak.

Mekik Hareketi:Sabah ve akşam ellişer kez, karnımız acıyana kadar mekik çekmek çok önemli. Mekik çekmek, karın bölgenizdeki kasları güçlendireceği gibi aynı zamanda bu bölgedeki yağların çabucak yanmasını sağlayacaktır.

Sopalı Hareket:

Sopayı ensemize dayadıktan sonra ellerimizi de geçiriyoruz ve daha çok kalçadan hareketle yani kalçamızdan yukarısını sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu hareket ile yan bölgelerdeki yağları yakmış olacağız.Bel Kasları İçin Mekik Hareketi:Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Yan Mekik Hareketi:

Sağınıza doğru uzanın, sağ elimizi sağ kulak üzerine değecek şekilde getirin. Sol elinizi belin soluna, sol dirseğe gelecek şekilde yaklaştırın. Sol el ile belin sağını hafif şekilde tutun. Hızla sağ kolu ve sağ ayağı birbirine yaklaştırın. 60 defa bunu tekrarlayın.

Popo Hareketi:

Sol dizin üstüne yatın, ayakları dik koyun ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırdıktan sonra aşağı indirin. Dizinizi fazla bükmemeye çalışın. Sonra aynı hareketi öbür tarafınızda yapın. Bu hareketin en az 30-40 kez yapılması gerekli. Popo ve çevresinde oluşan yağlanmayı azaltır.

Yanlara Esneme Hareketi:

Ayakta dimdik pozisyonda durun ve dikliğinizi bozmadan sağınıza ve solunuza doğru hızlı bir şekilde esneyebildiğiniz kadar esneyin. Bu hareketi en az 3-4 dakika tekrarlayın. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar için uygun bir hareket olmayabilir.

HAFTANIN TEK GÜNLERİ BUNLARI TÜKETİN:

Sabah Kalkarken : 1 bardak suyun içine 1 kaşık bal ve 10 damla kadar limon koyarak için
Sabah Sporu : Bol ter atabilmek için her sabah ortalama 35-40 dakika tempolu yürüyüşler yapın.
Sabah Duşu : Spor yaptıktan sonra her sabah ham ipek kese veya kabak lifi ile basen, kalça, bel ve göbek bölgesini sert bi şekilde fırçalayın. Kekik yağı, susam yağı, melisa yağı ve biberiye yağı ile bu bölgelere mesaj yapın.
Kahvaltı : Birer tane kabuklu olmak koşuluyla yeşil elma ve sert şeftali
Ara Öğün : 2 parmak ölçüde ve taze dil peyniri
Öğle : Muhakkak derisiz olmak şartıyla 1 porsiyon ızgarada pişmiş tavuk, bol roka ve yeşil salata, taze soğan
Ara Öğün (Saat 3) : 3-4 tane yulaflı bisküvi
Ara Öpün (Saat 5) : 1 adet kabuklu olmak koşuluyla yeşil elma
Akşam : Zeytinyağlı fasülye (4-5 kaşık), 1 dilim tam ekmek ve mevsim salatası
Gece : İçine tarçın da atılmış ılık ve yağsız veya az yağlı süt, 3-4 fincan rezene çayı, mısır püskülü, yeşil çay, avakado yaprağı ve kiraz sapları karıştırılarak çay halinde içilecek.

Göbek Eritmek Zor Değil

‘Eyvah, göbeğim var bikini bile giyemiyorum’ diyorsanız bu önerileri mutlaka uygulayın!

Deniz mevsimi açılmadan…

Yaz geldi! Siz hâlâ göbeğinizi eritemediğinizi düşünüp, bikini giymeye cesaret edemiyorsunuz. Halbuki şimdi başlayıp uygulayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde sonuç vermeye başlayacak ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyacaksınız.

Göbeği eritmenin yolları

Yaz geldi! Siz hâlâ göbeğinizi eritemediğinizi düşünüp, bikini giymeye cesaret edemiyor musunuz?..
Hemen uygulamaya başlayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde göbeğinizikontrol altına alabilir ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyabilirsiniz.

İşe az yemekten başlayın

Akşam yemeklerini bol mineral alabileceğiniz sebze ağırlıklı mönülerle oluşturun. Böylelikle vücudunuz depoladığınız yağları yakmaya başlar.
Sık sık küçük öğünler yiyin. Şekeri mümkün olduğunca kesin. Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerle karşılayın.
Ancak meyveyi mutlaka bir proteinle birlikte alın ki hemen kana karışıp daha sonra da yağa çevrilmesin!

Egzersizleri ihmal etmeyin

Egzersizlerinizi sabah kahvaltısından önce yaparsanız gece boyu harcayamadığınız enerji açığını kapatacak ve depolandığınız yağı eriteceksiniz.
Akşam yemeği sonrası yapacağınız egzersiz ise bütün gün boyunca biriktirdiğiniz şekeri eritecek. Hatta uyuduğunuz sırada da vücuttaki yağ depolarından yakmaya başlayacak.

İp atlayın

Bacaklar, kasların en çok biriktiği yerdir. Onları güçlendirmek, kalorileri daha iyi yakabilmek ve metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelecektir.
Kalça kaslarınızı güçlendirecek egzersiz yapmak da yararınıza. Hiçbir şey yapamıyorsanız, günde en az 15 dakika ip atlayın. Böylelikle 100 kaloriden fazlasını harcayacaksınız!
Tüm bunları kendinizi sıkmadan yapın. Unutmayın uzmanlar haftada bir kilo ve 6 haftada bir beden incelmenin ideal olduğunu söylüyor.

Kaba tuzla banyo

Kaba tuz terletir ve vücuttaki fazla suyun vücut dışına atılmasına, derinin metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur.
Süpermarketten veya bakkaldan birkaç torba kaba tuz alıp, banyodan önce bir bardak kaba tuzu biraz sıcak suyla karıştırarak, karnınızın üstüne sürün. 10 dakika ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın.

Ev işleri

Yerleri temizlerken elektrikli süpürge yerine bez veya normal süpürgeyi tercih edin. Hava sıcaklığının arttığı öğle saatlerinde çamaşır yıkamayı ve ütü yapın.
Acıktığınızda, kendinize bir diet yemek hazırlayın. “Aşçı” genellikle kendi pişirdiği yemekleri yemeyi sevmez, böylece az yemek yemiş olacaksınız.

Masaj

Masaj, karın bölgesini eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Masaj kremiyle karnınızı ovalayın. Bu uygulama, karın bölgesindeki yağın giderilmesi için etkilidir.
Masaj, derinin ısısını yükselterek enerji tüketimini artırmanın yanı sıra bağırsakların hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılmasına yardımcı olur. Her gün bir masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Diyet

Normal öğünden önce biraz atıştırın. Bu uygulama iştahınızı kapatarak normal öğünde daha az yemek yemenizi sağlar. Ayrıca her gün 15-20 mililitre sirke içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç görebilirsiniz.

Beyni çalıştırma

Eski Sovyetler Birliği’nden bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini öne sürdü.
Bu teoriye dayanarak, beyni çalıştırma yoluyla zayıflama yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemde, şişman insanlara kitap okumak, resim yapmak, yazı yazmak, matematik soruları çözmek ve teknik beceri öğrenmek gibi çalışmalar yapmaları öneriliyor.

Otomobil kullanırken de göbek eritebilirsiniz

Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemli.
Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz.
Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruşunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler.
O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ‘spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Göbek eritmek için soya sütü

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlere müjde. Amerikalı bilim adamları her gün düzenli olarak soya sütü içeren içeçekler tüketmenin, göbek bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı.
Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor.
Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr. Daniel Christie, soya sütlü içeceklerin karın bölgesindeki yağları engellemesine bağlı olarak kadınların kalp ve diyabet gibirahatsızlıklara yakalanma riskini de azalttığını belirtti.


Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri
göbek eritmek için neler yapılır – göbek eritmek için spor – yüzme – mekik çekme – yürüyüş


Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak bazen sıkıcı ve zor olabilir. İşte bu anlamda size bazı kolaylaştırıcı ögütler ve tavsiyeler. Göbek eritmek için yapmanız gereken egzersizler vespor türleri bunlardan birisi yada bir kaçı olabilir:

Pilates: bu sporda karın bölgesi ve sırt güclenir ve denge kazanır. Böylece vucut germe ve güçlendirme hareketleri sayesinde hızla gelişir. Başladıktan bir kaç hafta sonra etkilerini göreceksiniz

Yüzme: vucüttaki tüm kasları çalıştıran bu güclü ve etkili spor dalında son derece önemli ve işe yarar etkenler bulunmakta. Yüzücülerde göbek sorunu çok fazla görülmez, cünkü yağ yaktıran yüzde yüksek kalori yaktırır.

Mekik çekme: günde iki kez, sabah ve akşam mekik çekmek ve karın kaslarınız acıyana kadar çalıştırmak size iyi bir karın kası sağlar. Karın bölgelerindeki kaslarınızın güçlenmesini bölgedeki yağların eritecektir.

Yürüme: İşte en önemli spor dalı, bol bol yürüyüş yapmak ve güçlenmek. Özellikle aç karnına yürüyüş yaparsanız çok iyi kilo verebilirsiniz. Böylece göbeklerinizden hızla kurtulabilirsiniz. Hızlı ve tempolü yürüyüş yapmalısınız. Böylece yağ yakma 12 dakika sonrasında başlar ve her adım yağ yakacaktır.


Göbek Eritme – Hızlı Kilo Verme

Sadece mekik çekerek ve göbek eritme hareketleri yaparak göbek yağlarınızdan kurtulamazsınız. Göbeğinizi kaplayan bir yağ tabakası varsa karın kaslarınız hiçbir zaman hayal ettiğiniz gibi görünmez. Peki, “sabah akşam mekik çektim, göbek eritme hareketleri yaptım yine de azalmadı bu yağlar” diyorsanız size kötü bir haberimiz var. Yalnızca tek bir kas grubunu hedef alan egzersizlerle yağ eritemezsiniz. Çalıştığınız bölgeyi inceltseniz bile bu etki kısa süre içinde kaybolacaktır.

Sizin ihtiyacınız olan şey göbek eritmek egzersizleri değil, komple yağ yakma egzersizleridir.

Önce diyet

Yediklerinize dikkat etmeden o yağların kaybolmasını beklemiyorsunuz değil mi? 3 önerimiz var:

1. Daha sık yiyin: Daha önce de söylediğimiz gibi, daha sık yemek metabolizmanızı hızlandırır. Hızlı metabolizma demek daha fazla yağ yakmak demektir. Elbette daha sık yemek demek daha çok yemekle aynı şey değildir. Daha sık gıda tüketin ancak kesinlikle eskisinden daha fazla gıda tüketmeyin. Öğün sayınızı arttırın ama miktarı sakın arttırmayın.
Hani çoğumuz “Aman bütün gün hiçbirşey yemedim” deyip akşam yemeğinde 3 tabak yemekle 1 ekmek yiyor ya; işte o kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden yalnızca bir tanesi. Bu şekilde öğün atlayarak metabolizmanızı yavaşlatıyor ve yağ yakma potansiyelinizi azaltmış oluyorsunuz.

2. Tükettiğiniz kalorileri takip edin: Yediğiniz yemekleri unutmayın. İnterneti kullanarak besinlerin kalori değerlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz ve her yediğiniz yemeğin aşağı yukarı kaç kalori içerdiğini hesaplayabilirsiniz.

Yedikçe yiyesi gelenlerden misiniz? Kalorisi az, lif oranı çok olan gıdalara yönelin. Bunun için en iyi örnek sebze, meyve ve tam tahıllı gıdalardır. Yüksek lif oranı sizi daha çabuk doyurur ve daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

3. Daha çok su için: İnsan beyninin susuzluk sinyallerini açlık olarak yorumladığı araştırmalarla kanıtlanmış bir gerçektir. Her zaman olmasada arada bir zamansız gelen açlık hissi, aslında susuzluk sinyalleri olabilir. Acıkın ya da acıkmayın, su tüketimini arttırmak zayıflama sürecinin önemli bir parçasıdır.


Erkekler İçin Göbek Eritme Yöntemleri

erkekler için göbek eritme yöntemleri
erkek göbek eritme hareketleri
erkekler için göbek eritme egzersizleri

Göbek eritmek için neler yapılmalı, hangi hareketler göbeği eritir.Unutmayın, göbek eritmek için diyet yapsanız bile pek bir faydası olmaz. Diyetle birlikte hareket şart :D
Şimdi gelelim erkekler için en iyi göbek eritme hareketlerine….

1-Mekik Hareketi

Sabah ve akşam ellişer kez, karnımız acıyana kadar mekik çekmek çok önemli. Mekik çekmek, karın bölgenizdeki kasları güçlendireceği gibi aynı zamanda bu bölgedeki yağların çabucak yanmasını sağlayacaktır.

2-Sopalı Hareket

Sopayı ensemize dayadıktan sonra ellerimizi de geçiriyoruz ve daha çok kalçadan hareketle yani kalçamızdan yukarısını sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu hareket ile yan bölgelerdeki yağları yakmış olacağız.

3-Bel Kasları İçin Mekik Hareketi

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

4-Yan Mekik Hareketi

Sağınıza doğru uzanın, sağ elimizi sağ kulak üzerine değecek şekilde getirin. Sol elinizi belin soluna, sol dirseğe gelecek şekilde yaklaştırın. Sol el ile belin sağını hafif şekilde tutun. Hızla sağ kolu ve sağ ayağı birbirine yaklaştırın. 60 defa bunu tekrarlayın.

5-Yanlara Esneme Hareketi

Ayakta dimdik pozisyonda durun ve dikliğinizi bozmadan sağınıza ve solunuza doğru hızlı bir şekilde esneyebildiğiniz kadar esneyin. Bu hareketi en az 3-4 dakika tekrarlayın. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar için uygun bir hareket olmayabilir.


Göbek Nasıl Eritilir

Göbeğiniz sizi çok mu rahatsız ediyor? Kurtulmanın yolu basit. İşte tüyolar…
Yaz aylarında hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunu kilolarıdır. Özellikle göbek hem kadın da hem de erkekte başlıca problemdir. Göbeğinzden kurtulmanın 9 yolu var. İşte size tüyolar;

Yiyecekler
Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdalar ile kiraz, çilek, vişne gibi küçük meyveler en iyi yiyeceklerdir. Kuru fasulye, böğürtlen, kuru kayısı, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermede en etkili yiyecekler olarak sıralanıyor. Bu yiyeceklerin sizin tok hissetmenizi sağladığı için kilo vermenize yardımcı olur. Bunlardan günde 25 ila 35 gr kadar tüketilmeniz gerekir. Hiç yememek ise doğru değildir. Çok acıktığınız için belinizi kalınlaştıran çok yağlı, karbonhidrat ya da proteinli yiyecekler yemenize neden olabilir.

İçecekler
Buzlu soğuk su en iyi içecek. Kalorisizdir, midenizde doygunluk hissine neden olur ve daha az yersiniz. Kan basıncınızın ve adet öncesi dönemi rahat atlatmanızı da sağlar. Buzlu su içtiğinizde, vücudunuz ısınmak için ekstra kalori harcadığı da aklınızın bir kenarında bulunsun. Zayıflamak için alkolden uzak durun.. Likör ve bira kandaki kortisol seviyesini yükseltir ve yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur.

Vitaminler
Kalsiyum kemiklerinizi koruyarak omurgada çatlaklara neden olan osteoporozu engeller. Bu sistem çöküğünde göbek dışarı fırlar. Eğer 50 yaş civarında veya daha yaşlı bir kadınsanız günde 1500 mg kalsiyum alın. 50 yaş altındaki erkek ve kadınlar için günde 1000 mg kalsiyum almaları öneriliyor. Göbek veya bel çevresinden zayıflamak için zayıflama ilaçları kullanmayın. Bu cezbedici ilaçlar egzersiz veya doğru beslenme desteği olmadan hiçbir işe yaramaz.
Jimnastik aletleri
Yere eğimli sabit egzersiz bandı ‘Decline Bench’ jimnastik aletleri içinde en iyisi. Yer çekimi nedeniyle vücudunuzun üst kısmı altından daha ağırdır. Ayarlanabilir aletle birçok zor hareket yapılabiliyor. Egzersiz aletini minimum 30 derece yere eğimli olacak şekilde kurun. Aletin oturma yerine oturun ve ayaklarınızı ayağınızı tutması için yapılan yere koyun. Yavaşça aletin üzerine doğru uzanın ve ellerinizi başınızın altına koyarak yavaş yavaş doğrulmaya çalışın. Hareketleri sürekli tekrarlayın.

Bisiklet en kötüsü
Bel çevresi için en iyi sporlar Kickbox, raket oyunları, squash, krol (crawl) yüzme ve tek başınıza tenis olarak belirtiliyor. Bunun yanında herhangi bir aerobik egzresizi de göbek çevresindeki yağları eritir. Tüm bu sporlar bir saatte 475 kaloriden daha fazla yakmanızı sağlar. Bisiklet sürmek bel inceltme için en kötü spordur. Bu basenler içindir! Bu kaslar tüm vücutla bağlantılı değildir.

Ev aletleri
En iyisi egzersiz topuyla hareket etmektir. Egzersiz topuyla vücudunuzun eğin, bükün. Eğer sırt ağrısı sorunlarınız varsa egzersiz topundan uzak durun.

Alışkanlıklar
En iyi alışkanlık dik yürümek ve oturmak. Kendinizi koyvermiş gibi yümeniz göbeğinizin öne çıkmasına neden olur. Zaman zaman göbeğinizi içinize çekip bırakmanızda belinizin incelmesine yardımcı olur. Sigara içmek veya pasif içicilik en kötü alışkanlıklardan biri. Düzenli içicilerin bel çevresi dumanı içlerine çektikleri ve üfledikleri için daha kalındır.

Göbek şişkinliğini azaltan öneriler

-Su için.

-Cipsten vazgeçin.

-Fazla tuzlu gıdalar tüketmeyin.

-Sakız çiğnemek fazla hava yutmanıza neden olur, bu sebeple fazla çiğnemeyin.

-Sindirim sorunu yaşıyorsanız bir veya iki fincan kahve lavaboya gitmenizi sağlayabilir.

Zayıflatan kıyafetler
Vücut şekillendirici kıyafetler giyin. Bel çevresi için üretilen lycra içeren kıyafetlerden edinin. Fazla kiloluysanız kıyafetler sıkabilir veya yağlar taşabilir. Bu nedenle üzerinize göre olanları tercih edin.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b