Haberler :

arkadasfan

arkadasfan Yazdı...Telefonum donuyor ne yapacağım

29 Mayıs 2014 Bu içerik 2.534 kez okundu.

Cep telefonunda donmalar yaşayan kullanıcılar bu problemi kısa süreli olarak giderebilirler. Bunu yapmak için telefonlarının bataryalarını telefondan 20 saniye kadar ayırmaları, sonra tekrar takmaları ve telefonları açmalıdırlar. Ancak bu sadece anı kurtarmak için kullanılan bir yöntemdir.

Teknik servis uzun süreli kontrol yapmalı

Uzun vadede telefon donmaları yaşayan kişiler kesinlikle telefonlarını bir yetkili servise göndermelidirler. Teknik servise gönderilen telefonlar burada 4 gün kadar kalmadırlar, çünkü telefon daha sonradan bir problem olmasın diye uzun vadede test edilmelidir.

Telefon donuyor veya uygulamalar aniden kapanıyor

İndirilen uygulamalar telefonun beklenmedik şekilde davranmasına veya performansının etkilenmesine neden olabilir. İndirilen uygulamaların sorun yaratıp yaratmadığını denetlemek için güvenlik modunu kullanın. Güvenlik modunda, telefon yalnızca ön yüklenen yazılım veya uygulamalarla başlatılır. Telefon performansı güvenlik modunda iyileşiyorsa, indirilen uygulamalardan bir veya birden çoğunun telefonu olumsuz etkilediği söylenebilir. Bu durumda, en son indirilen uygulamayı kaldırıp, telefonu yeniden başlatabilirsiniz.


Akıllı telefonlar çeşitli nedenlere bağlı olarak kilitlenebilir yani işletim sistemi donabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri aşırı bellek kullanımına neden olan uygulamalardır.

Bir uygulama sistem kaynaklarını çok fazla tüketiyor ise telefonun kilitlenmesine yol açabilir. Bunu engellemek ya da sorunu çözmek için telefonun kilitlenmesine neden olan uygulamayı kaldırmanız gerekebilir.

Eğer telefonunuz tamamen kilitlendiyse ve kontrol edilemiyorsa bu kez telefonunuzu sıfırlamanız gerekebilir. Bunun için telefonunuzun marka ve modeline göre sıfırlama yöntemleri vardır. Pili çıkıyorsa pilini söküp takmak da kilitlenen telefonu açmak için bir yöntem olabilir.

Türkiye'deki telefon kullanıcıları ne yazık ki telefonlarına gerekli özeni göstermemektedirler. Bazen bir kişi telefonun sağlam olduğunu göstermek için cihazını darbelere maruz bırakabiliyor. Bu telefona ilk bakışta zarar vermiyor gibi görünse de aslında durum bundan farklıdır.

Cep telefonları darbelere karşı dayanıksızdır

Telefonların içinde bulunan anakart 8 katmanda oluşabilir ve bu donanım darbeler karşısında esner. Esnediği zaman içinde bulunan yollardan biri kopabilir ve bu onarılması imkansız bir durumdur. Ayrıca BGA ya da Micro BGA denilen cihazların ayakları da darbeler sonucu kopabilir. Kullanıcılar kesinlikle telefonlarını kılıfların içinde saklamalı ve dikkatli kullanmalıdırlar.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b